O stronie „Plan marketingowy”

Witaj na stronie „Plan marketingowy”. Powstała ona jako poradnik, dzięki któremu dowiesz się w jaki sposób przygotować plan marketingowy dla swojej organizacji. Plan marketingowy jest dokumentem stanowiącym efekt złożonego procesu planowania. Jego przygotowanie jest trudne z tego względu, że wymaga połączenia wielu danych, pochodzących w wnętrza firmy, jak też z jej otoczenia zewnętrznego.

Sporządzenie na piśmie planu marketingowego jest szczególnie ważne w dużych firmach. Im firma jest większa, im bardziej zróżnicowana, tym bardziej potrzebuje ujednoliconych i sformalizowanych procedur. Pamiętaj jednak, że plan przygotowany przez Ciebie, powinien być również zrozumiały dla innych.

Właściwie skonstruowany plan marketingowy pozwoli Ci zidentyfikować i spożytkować szanse, które pojawiają się na rynku. Będziesz potrafił je wykorzystać, aby osiągnąć cele, które sobie założyłeś(aś). W innym przypadku możesz się zgubić w natłoku codziennych obowiązków lub dotrzeć w zupełnie inne miejsce niż chciałeś(aś).

Materiały zgromadzone na stronie Planmarketingowy.com zostały przyporządkowane do trzech głównych działów:

1. Zawartość planu marketingowego

W celu napisania dobrego planu marketingowego musisz zastanowić się nad pewnymi kwestiami, uzyskać potrzebną wiedzę i świadomość, które pozwolą Ci przygotować taki dokument. Z tego działu dowiesz się czym jest plan marketingowy, jakie zagadnienia są w nim omawiane, chociaż niekoniecznie znajdują odzwierciedlenie w strukturze, a także jakich błędów się wystrzegać podczas planowania marketingowego.

2. Struktura planu marketingowego

Część druga poradnika dotyczy struktury dokumentu. Wskazano z jakich elementów się składa i jak powinny one wyglądać. Dowiesz się na jakie rozdziały można podzielić plan marketingowy, pamiętając że masz do czynienia ze wskazówkami, a nie sztywnymi wytycznymi.

3. Wzory i przykłady planów marketingowych

Ostatni, trzeci dział zawiera wzory i przykłady planów marketingowych. Nie jest łatwo napisać własny plan, jeśli nigdy żadnego się nie widziało. Dlatego właśnie warto zajrzeć w to miejsce i przyjrzeć się wzorom i przykładom, które przygotowali inni. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca są to przykłady uproszczone. Możesz jednak liczyć na to, że będą dodawane nowe.

Ten post dostępny jest także w języku: angielski

Pin It