Posted on Leave a comment

5 sygnałów świadczących o tym, że potrzebujesz pomocy firmy rekrutacyjnej w Sopocie

5 sygnałów świadczących o tym, że potrzebujesz pomocy firmy rekrutacyjnej w Sopocie

Sopot jest nie tylko jednym z najpopularniejszych kurortów w Polsce, ale też prężnie rozwijającym się miastem nowoczesnych usług, w tym w sektorze IT. Kluczowym problemem lokalnych firm jest natomiast silna konkurencja ze strony przedsiębiorstw w Gdańsku i Gdyni. Nie chodzi tutaj tylko o walkę o klientów, ale coraz częściej także o pracowników. Aby ją wygrać warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia ze strony firmy rekrutacyjnej w Sopocie. W naszym artykule wymieniamy 5 sygnałów, które świadczą o tym, że czas najwyższy nawiązać taką współpracę.

Od dawna nie możesz znaleźć pracowników

Trudno o bardziej czytelny sygnał, że czas rozejrzeć się za dobrą firmą rekrutacyjną w Sopocie. Jeśli do tej pory pozyskiwanie pracowników przychodziło Ci z ogromnym trudem, a co gorsza nie wiesz, dlaczego tak się dzieje, to następną rekrutację powierz specjalistom. Z dużym prawdopodobieństwem będziesz mile zaskoczony i zadasz sobie pytanie, dlaczego tak późno się na to zdecydowałeś.

Przedłużająca się rekrutacja jest nie tylko frustrująca, ale też znacząco zwiększa ryzyko zatrudnienia nieodpowiednich osób. To czysta psychologia: gdy czujesz coraz większą presję, to łatwo o popełnienie błędu. Wiesz, że potrzebujesz pracowników, ale skoro nie możesz znaleźć tych, którzy idealnie wpisują się w przygotowany profil, to zaczynasz obniżać swoje wymagania. To z kolei prowadzi do ciągłej rotacji w zespole, co oczywiście nie ma pozytywnego wpływu na biznes.

Pamiętaj również, że długa rekrutacja to droga rekrutacja. Nie chodzi tylko wydatki związane z publikacją ogłoszeń, ale też o koszty niefinansowe: Twój czas, który mógłbyś poświęcić rodzinie, Twoją energię, którą mógłbyś spożytkować na rozwijanie działalności i pozyskiwanie nowych klientów.

Chcesz zatrudnić świetnego specjalistę, ale nikt się nie zgłasza

Wiesz, że potrzebujesz na już wysokiej klasy eksperta, jesteś gotów zaoferować mu bardzo konkurencyjne wynagrodzenie, próbowałeś już wszystkiego – od ogłoszeń po pocztę pantoflową, ale efektów brak? Spokojnie, w dokładnie takiej samej sytuacji jest Twoja konkurencja.

Musisz zdać sobie sprawę z jednego: na polskim rynku mamy niedostateczną podaż fachowców w wąskich dziedzinach. Oznacza to, że o jedną osobę może rywalizować kilkanaście lokalnych firm, kilkaset krajowych, a do tego jeszcze zagraniczne. Stąd standardowy proces rekrutacji raczej nie przyniesie spodziewanych efektów.

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie podjęcie niestandardowych działań rekrutacyjnych, jak na przykład skorzystanie z headhuntingu. Taką usługę w swojej ofercie powinna mieć każda profesjonalna firma rekrutacyjna w Sopocie czy dowolnym innym mieście. Headhunting doskonale sprawdza się do pozyskiwania najwartościowszych pracowników, o których trzeba się mocno postarać i nawiązać z nimi bezpośredni kontakt zanim zrobi to konkurencja.

Koszty zatrudnienia w Twojej firmie mocno wzrosły

Nie jest to jeszcze poważny problem, o ile nowe stanowiska – pisząc obrazowo – na siebie zarabiają. Gorzej, gdy za wzrostem zatrudnienia i kosztów nie idą żadne korzyści dla przedsiębiorstwa, przede wszystkim zwiększenie przychodów. Może to świadczyć o tym, że niepotrzebnie utrzymujesz tak dużą liczbę etatów, a lepszym rozwiązaniem dla Twojej działalności byłoby przełożenie akcentu na outsourcing. To bardzo dobry sposób na optymalizację kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności pracy.

Dobra firma rekrutacyjna pomoże Ci wdrożyć model outsourcingu w Twoim przedsiębiorstwie w taki sposób, aby nie ucierpieli na tym obecni pracownicy. Wielu przedsiębiorców nadal boi się outsourcingu, tymczasem taki model zatrudnienia sprawdza się lub może sprawdzić w zdecydowanej większości firm w naszym kraju.

Wydajesz dużo na szkolenia, ale pracownicy odchodzą

I znów kłania się zła polityka kadrowa. Jeśli inwestujesz w nowe etaty oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, ale niewiele z tego masz, to najwyraźniej potrzebujesz profesjonalnego doradztwa HR – taką usługę w swojej ofercie powinna mieć każda dobra firma rekrutacyjna w Sopocie.

W ramach doradztwa otrzymasz propozycję wprowadzenia zmian w strukturze zatrudnienia, zwiększenia poziomu motywacji w zespole oraz pozyskania pracowników, którzy zatrudnią się u Ciebie nie tylko z pobudek finansowych.

Poświęcasz mnóstwo czasu na obsługę procesu rekrutacji

Tutaj sprawa jest prosta. Jeśli na samą myśl o rozpoczęciu rekrutacji wiesz już, że czeka Cię droga przez mękę i będziesz mieć kilka tygodni wyjętych z życia, to czas skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Rekrutacja nie powinna dezorganizować pracy firmy, a tym bardziej być dla Ciebie źródłem stresu i powodować wydłużenia dnia roboczego.

Dostrzegasz te sygnały w Twoim biznesie? W takim razie nie powinieneś dłużej zwlekać z nawiązaniem współpracy z firmą rekrutacyjną. W Sopocie szczególnie dobrą opinią wśród przedsiębiorców cieszy się Verita HR – agencja rekomendowana przez 97% klientów biznesowych i 90% pracowników. Z jej ofertą możesz się zapoznać na stronie https://veritahr.com/sopot/.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *