Posted on Leave a comment

50 mentorek wesprze dziewczyny w nauce, biznesie i technologiach

50 mentorek – przedstawicielek świata nauki, technologii, biznesu i popularyzacji wiedzy – wesprze 50 dziewczyn, które planują karierę w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Program mentoringowy Lean in STEM 2017 po raz trzeci organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Program mentoringowy Lean in STEM 2017 to szansa dla dziewczyn, które planują karierę w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) – w globalnej korporacji, instytucji badawczej, na uczelni, chcą stworzyć własny start-up lub w inny sposób podbić świat technologii i nauki.

Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik, uczelni biznesowych i medycznych. A także wszystkich dziewczyn, które swoją przyszłość wiążą z nauką lub technologią. Aplikacje, ze wskazaniem tylko jednej wybranej mentorki, można przesyłać do 30 kwietnia 2017.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje program we współpracy z ośmioma partnerami z branży technologicznej i z 50 mentorkami: “mistrzyniami w obszarze technologii i nauki”. Są nimi: prezeski firm technologicznych, dyrektorki wielkich fabryk, wybitne naukowczynie, twórczynie start-upów, międzynarodowe ekspertki w swoich dziedzinach.

Mentorki działają w kilku obszarach, dlatego uczestniczki programu mogą poszukiwać swojej mentorki w kategoriach takich jak: przywództwo i kariera zarządcza; tajemnice kariery w globalnej korporacji i procesie produkcyjnym; chcę mieć start-up; chcę działać w kontekście globalnym; kariera naukowa i akademicka; nauka w kontekście popularyzacji; umiejętności miękkie w technologiach i nauce.

Jak wyjaśniają organizatorzy konkursu, mentoring polega na inspiracji, stymulowaniu i doradztwie opartych na bazie wiedzy, doświadczeń życiowych i zawodowych mentorki. Pozwala na świadome zarządzanie życiem i projektowanie własnej przyszłości w szerokiej perspektywie. “Mentoring jest procesem dwustronnym. Z tej relacji czerpie nie tylko mentee, ale też mentorka, która ma szanse zobaczyć wiele spraw z innej perspektywy i zyskać mnóstwo nowych impulsów do rozwoju osobistego. Celem długoterminowym mentoringu jest wszechstronny rozwój jednostki, pomoc w efektywnym budowaniu ścieżki kariery zawodowej i wypracowaniu satysfakcjonującej postawy wobec życiowych wyzwań” – informuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Więcej informacji o programie mentoringowym Lean in STEM jest dostępnych na stronie: www.leaninstem.pl

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *