Posted on Leave a comment

Agent dla sportowca – konieczność, czy fanaberia?

Agent dla sportowca – konieczność, czy fanaberia?

Świat wielkiego sportu, to rzeczywistość sporych pieniędzy, ciężkiej pracy, doskonałej organizacji czasu oraz wielu wyrzeczeń. Sam rozwój sportowca jest również ścieżką, w którą zaangażowani są kolejno rodzice, nauczyciele, trenerzy. Zdarza się, że młody talent potrzebuje sponsorów w celu opłacenia zawodów, treningów oraz profesjonalnego wyposażenia. Nierzadkie są również trudności w organizacji zajęć szkolnych, indywidualnych trybów nauki oraz innych niezwykle istotnych kwestii w karierze sportowca. Pomocą w każdym z tych etapów może być profesjonalna agencja marketingu sportowego.

Dlaczego sportowiec powinien mieć agenta?

Rodzice i trenerzy dostrzegający talent sportowca nie są bardzo często w stanie właściwie zaplanować ścieżki kariery. Rodzice nie mają specjalnego pojęcia o sporcie, organizacjach sportowych, zawodach, a z kolei trenerzy zajmują się głównie stroną techniczną i stricte sportową rozwoju danego młodego człowieka. Często w tym procesie potrzebna jest trzecia osoba, która zadba o zorganizowanie wyjazdów na zawody, poszukiwanie sponsorów oraz budowanie wizerunku młodego, rozwijającego się sportowca.

Młodym sportowcom bardzo często na początku ich kariery brakuje przede wszystkim wsparcia merytorycznego, organizacyjnego i chyba najważniejszej rzeczy – pieniędzy. Pozyskiwanie sponsorów wymaga kilku istotnych elementów:

  • stworzenia marki danego sportowca
  • wypromowania go w mediach społecznościowych
  • stworzenia swoistej legendy danego sportowca
  • pokazania potencjału początkującego sportowca.

Jak widać, tych kwestii jest bardzo wiele. Stworzenie naprawdę spójnego wizerunku kariery wymaga znajomości mediów, szczególnie mediów społecznościowych i możliwości pozyskiwania zainteresowanych reklamą sponsorów. To są podstawowe zadania, jakie realizuje agencja marketingu sportowego. Wykreowanie takiego zaplecza dla sportowca jest niesamowicie istotne, gdyż otwiera przed nim nowe ścieżki rozwoju.

Kiedy jeszcze potrzebny jest marketing sportowy?

Praktycznie każda agencja marketingu sportowego zajmuje się również organizacją eventów sportowych, promowaniem wydarzeń o charakterze sportowym. To nie wszystko. Profesjonalni agenci sportowi, tacy jak tomaszjakubowski.pl, często zajmują się również organizacją projektów obiektów sportowych, poszukiwaniem wykonawców, dostawców oraz opiniowaniem i doborem idealnych rozwiązań dla danego obiektu. Jest to bardzo ciekawa gałąź usług, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *