Posted on Leave a comment

Analogowy marketing powraca!

Istnieje wiele typów, kanałów i narzędzi marketingowych, które mogą zapewnić skuteczną promocję twojej firmy, usługi czy produktu. Możesz skorzystać z reklamy internetowej, telewizyjnej, prasowej czy radiowej. W zasadzie im większym budżetem dysponujesz, tym skuteczniej uda ci się dotrzeć do nowych potencjalnych klientów. Ale co jeśli twój budżet, tak jak w przypadku większości małych i średnich przedsiębiorstw, jest ograniczony? Czy w takiej sytuacji musisz zrezygnować z reklamy i dać się zjeść konkurencji? Na szczęście nie! Istnieją przecież także inne narzędzia marketingowe, które pod wieloma względami bywają lepsze od drogich kampanii w mediach. Oto pięć powodów, dla których warto skorzystać z ulotek jako alternatywnej metody promocji.

Niskie koszty

Ulotki są niedrogie, a do tego dostępne w niezliczonej liczbie rozmiarów, wzorów i kształtów. Wydrukowanie jednej sztuki (szczególnie przy dużym zamówieniu) kosztuje dosłownie grosze, co oznacza, że ​​firmy mogą reklamować swój produkt czy wydarzenia bez konieczności wydawania ogromnych pieniędzy na marketing. W związku z niskimi kosztami druku możesz wydrukować tysiące sztuk. W wielu przypadkach zaledwie kilkuprocentowy odzew ze strony klientów wystarczy, by zwróciły się koszty takiej kampanii.

Lokalna reklama “twarzą w twarz”

W przeciwieństwie do kampanii internetowych ulotki dają możliwość personalizacji przekazu i nawiązania bezpośredniego kontaktu z konsumentami. Dostarczane są do rąk potencjalnych klientów oraz ich skrzynek pocztowych przez ludzi, a nie, jak ma to miejsce w internecie, przez algorytmy. Zwróć więc uwagę na to, by w twojej reklamie pojawiły się jakieś ciepłe słowa skierowane bezpośrednio do odbiorcy. Niech wie, że za przekazem stoi osoba, a nie komputer.

Projektujesz, jak chcesz

Korzystając z technologii cyfrowej, możesz zaprojektować wysokiej jakości foldery reklamowe, które wyróżnią twoją firmę, a jednocześnie nie zrujnują twojego budżetu. Możesz drukować ulotki po obu stronach lub w różnych kolorach, co może znacząco podnieść ich wartość marketingową. Dodatkową zaletą broszur jest to, że są również łatwe w produkcji, co oznacza, że ​​nie musisz inwestować czasu w produkcję gadżetów, których pewnie i tak niewiele osób by używało.

Alternatywa dla SEO

W dzisiejszych czasach większość firm inwestuje w reklamę internetową. Firmy inwestują dużo czasu i pieniędzy, próbując pozycjonować swoją stronę w wynikach wyszukiwania, co wcale nie jest takie proste, tym bardziej że pierwsza strona ma ograniczoną ilość miejsc, a konkurencja jest spora. Projektując ulotki, nie musisz się zastanawiać nad słowami kluczowymi ani zatrudniać armii specjalistów od pozycjonowania. Wystarczy, że stworzysz treść, którą chcesz przekazać swoim klientom i dostarczysz im ją do rąk własnych. Nie ma lepszego sposobu na zbudowanie relacji z klientem niż bezpośredni kontakt.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *