Posted on Leave a comment

Bilety z perforacją czy bez?

Bilety z perforacją czy bez?

Organizujesz ważne wydarzenia i potrzebujesz zlecić wydruk biletów? Zastanów się nad tym jaki rodzaj biletu wybrać i czy zdecydować się na perforację czy nie. Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Jakie bilety wybrać na wydarzenie

Reklama na biletach jest bardzo skuteczna i zarazem dyskretna, dlatego współcześnie wiele osób z niej korzysta. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jakie są właściwie korzyści biletów z perforacją i kiedy warto zdecydować się na takie zamówienie. Jeśli organizujesz wydarzenia, spotkania, które mają na celu integrację, rozrywkę lub naukę z pewnością niejednokrotnie przyszedł Ci do głowy pomysł, aby policzyć swoich gości. W takim przypadku warto postawić na wygodne bilety z perforacją, które pozwolą na łatwe oderwanie fragmentu biletu i ułatwią Ci policzenie wszystkich gości podczas wydarzenia.

Ponadto zaletą biletów z perforacją jest to, że możesz w każdej chwili pozostawić swoim gościom bilet na pamiątkę. W ten prosty sposób jest większa szansa, że zapamiętają organizowane przez Ciebie wydarzenie i Twoją firmę. Minusem biletów z perforacją są zwykle droższe od tych, które tej możliwości nie posiadają. Jednak argumentem przemawiającym na korzyść takich biletów jest skuteczna reklama i możliwość dotarcia do szerszej grupy odbiorców.

Ponadto bilety z perforacją to też większe możliwości dla Ciebie podczas organizowanego spotkania. Dzięki temu, że część biletu możesz oderwać, a sam bilet przekazać drugiej osobie – jest to łatwe i pozwala zaoszczędzić czas. Wartością dodaną jest też możliwość sprawdzenia statystyk – łatwo zweryfikujesz ile osób odwiedziło Twoje wydarzenia zachowując część biletu i o wiele lepiej przygotujesz się do kolejnych wydarzeń. Ponadto bilety z perforacją to świetny pomysł także wtedy, gdy dla gości przygotowujesz ofertę limitowaną lub promocję określoną czasowo. W związku z tym na perforowanej części biletu możesz umieścić specjalny kod rabatowy uprawniający do zniżki lub zaoferować coś innego podczas trwającego spotkania.

Bilety z perforacją czy zwykłe? Oto jest pytanie!

Bilety bez perforacji to alternatywa nieco tańsza, ale równie skuteczna. Jeśli nie masz konieczności liczenia gości, którzy odwiedzą Twoją imprezę to bilety bez perforacji to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie. Także wtedy gdy zależy Ci szczególnie na wysokiej jakości wydruku i nie chcesz korzystać z opcji perforacji na swoim bilecie. Jeśli po prostu nie potrzebujesz odrywanego fragmentu biletu – to zdecydowanie dobrym wyborem będą bilety bez perforacji, dzięki czemu zaoszczędzisz trochę gotówki i szybciej uporasz się z długą kolejką gości.

Na co warto zwrócić uwagę zlecając swój projekt biletów do druku cyfrowego?

Przede wszystkim jedną z najważniejszych kwestii jest określenie w jaki sposób wykonać druk biletu oraz jaka ma być jego forma. Musisz zdecydować czy zależy Ci na biletach jednostronnych czy dwustronnych. Wszystko jest uzależnione od tego, co chcesz za pośrednictwem biletów przekazać odbiorcom. Następną ważną kwestią jest wybór rodzaju papieru. Jeśli zdecydujesz się na złożenie zamówienia w drukarni online do dyspozycji masz papier kredowy lekko błyszczący o gramaturze 170 g, papier kredowy błyszczący o gramaturze 300 g, offset 250g lub offset 120g. Wybór gramatury papieru to dość ważna kwestia, ponieważ od niej zależy łatwość odrywania perforowanej części biletu. Ciekawym rozwiązaniem jest też opcja automatycznego numerowania biletów z perforacją, która ułatwi Ci liczenie gości podczas wydarzenia.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *