Posted on Leave a comment

Breloki reklamowe – gadżety niezastąpione

Breloki reklamowe - gadżety niezastąpione

Breloki do kluczy należą do najczęściej wykorzystywanych gadżetów reklamowych. Znamy je i stosujemy od bardzo dawna, co ciekawe w natłoku gadżetów coraz rzadziej sami kupujemy te drobiazgi. Praktycznie każdy z nas sam bądź przez kogoś znajomego mógł otrzymać gadżet tego typu, a jeśli jego jakości i designowi nie mamy nic do zarzucenia, gadżet taki bywa często, a właściwie stale używany. Z tego też względu breloki reklamowe cieszą się taką popularnością wśród firm wykorzystujących gadżety w reklamie, marketingu czy szeroko pojętej promocji.

Czym są breloki?

To akcesoria, które ułatwiają “zorganizowanie” posiadanych kluczy. Stosuje się je jako dodatki, dzięki którym można zebrać klucze w pęk lub jako elementy służące odróżnieniu poszczególnych kluczy. Miewają też spore walory ozdobne, a i bywają też niepozbawione innego rodzaju funkcjonalności, czego przykładem są breloki reklamowe w formie drobnych narzędzi i akcesoriów przydatnych w życiu codziennym.

Materiały na breloki

Breloki reklamowe wykonywane są z najrozmaitszych materiałów. Najtańsze są breloki akrylowe (plastikowe), które dodatkowo charakteryzują się bardzo dużą powierzchnią reklamową. Poza tym spotkamy breloki metalowe, skórzane czy w formie biżuterii, bardzo często używane są też breloki maskotki. Jeśli chodzi o te akcesoria, designerzy mają spore pole do popisu i niezliczone możliwości kreacji naprawdę wyjątkowych gadżetów.

Breloki specjalistyczne

Nietypowe breloki reklamowe tworzone są w kształtach ściśle nawiązujących do rodzaju prowadzonej przez firmę działalności. Breloki nawiązujące kształtem do wyrobów przemysłu motoryzacyjnego, spożywczego, odzieżowego i każdego innego są bardzo powszechnie używane i w zasadzie w dzisiejszych czasach naprawdę trudno znaleźć taki gadżet w wyjątkowo oryginalnym i zaskakującym kształcie.

Przywieszki do kluczy

Coraz większą popularność zdobywają sobie też przywieszki do kluczy – zazwyczaj wykonane z plastiku, niewielkich gabarytów, służą do oznaczania poszczególnych kluczy tak, by były łatwo i bez problemów rozpoznawalne w masie podobnych przedmiotów.

Akcje promocyjne z użyciem breloków reklamowych

To zazwyczaj bardzo drobne i bardzo tanie dodatki promocyjne. Spotkamy się więc z nimi na pewno w trakcie różnego rodzaju imprez o charakterze masowym. Dodatkowo breloki bardzo często dodawane są też jako gratisy do różnego rodzaju produktów. Nie oznacza to oczywiście, że brelok reklamowy nie może być gadżetem luksusowym – wprost przeciwnie – coraz częściej breloki wykonywane są z wysokogatunkowych i szlachetnych materiałów, są perfekcyjnie wykańczane, a niejednokrotnie znakowane numerami seryjnymi i certyfikatami. W ten sposób brelok stając się przedmiotem ekskluzywnym, traci swój “masowy” charakter.

Tania forma promocji

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z brelokiem luksusowym (pod warunkiem, że nie jest wykonany ze złota i zdobiony szlachetnymi kamieniami) czy z brelokiem przeznaczonym dla masowego odbiorcy możemy mieć pewność co do jednego – cena takiego gadżetu utrzymuje się na mimo wszystko dość niskim poziomie, dzięki temu przy stosunkowo niskich kosztach zapewniamy sobie niemal nieograniczone możliwości propagacji naszego logo.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *