Posted on Leave a comment

Czy długoterminowy wynajem samochodów jest opłacalny?

Czy długoterminowy wynajem samochodów jest opłacalny?

Potrzebujesz auta, ale nie chcesz inwestować w jego zakup, ani przejmować się takimi rzeczami jak serwisowanie i ubezpieczenie pojazdu? Istnieje rozwiązanie w sam raz dla Ciebie – możliwość długoterminowego wynajmu dla osób prywatnych, którą oferują wypożyczalnie samochodów.

Wynajem długoterminowy dla osób prywatnych

Kiedy warto skorzystać z opcji wynajmu długoterminowego? Klienci, którzy nie chcą przeznaczać swoich oszczędności na zakup nowego auta bądź nie mogą pozwolić sobie na kredyt, chętnie sięgają po takie rozwiązanie. W dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez samochodu znacznie utrudnia nam nasze codzienne funkcjonowanie. Słabo działająca komunikacja w mniejszych miejscowościach sprawia, że nawet załatwianie naszych najprostszych potrzeb, takich jak zrobienie zakupów, wyjazd do banku czy wyjście do pracy, staje się niekiedy uciążliwe. Nawet w większych miastach tramwaje i autobusy bywają zawodne, szczególnie gdy zależy nam na punktualności. Taksówki z kolei nie są zbyt opłacalne na dłuższą metę. Dużo korzystniejszym wyjściem jest wynajem długoterminowy. Samochód, który otrzymujemy w ten sposób do dyspozycji, może stać się naszym podstawowym środkiem transportu. Uzyskujemy możliwość korzystania z niego przez cały czas – posłuży nam zarówno do załatwiania codziennych sprawunków, jak i pomoże się wybrać w dłuższą podróż służbową lub na wakacje.

Opłacalność wynajmu długoterminowego

Wynajem długoterminowy jest skierowany przede wszystkim dla osób, które nie chcą ponosić niepotrzebnych kosztów związanych z posiadaniem samochodu i jego ubezpieczeniem. Decydując się na to rozwiązanie, unikamy chociażby nieprzewidzianych wydatków takich jak naprawa nagłej usterki czy wymiana opon. Umowa z wypożyczalnią może być tak skonstruowana, że zarówno serwisowanie pojazdu, jak i jego ubezpieczenie w całości będzie leżeć po stronie firmy. Jedyne o czym musimy wówczas pamiętać, to tankowanie pojazdu i utrzymywanie go w czystości.

Z oferty jakiej firmy skorzystać?

Decydując się na wynajem długoterminowy, warto skorzystać z usług takiej wypożyczalni, która dysponuje elastyczną ofertą. W Polsce jedną z najbardziej popularnych firm jest np. Flex Rent a Car, która posiada rozbudowaną flotę nowoczesnych pojazdów. Samochody wielu znanych marek z różnych segmentów pozwolą nam cieszyć się w pełni sprawnym i nowym pojazdem. Z oczywistych względów ceny określonych modeli mogą się różnić. Zdecydowanie mniej kosztować będzie podpisanie umowy na wynajem niewielkiego auta miejskiego niż wariantu bardziej luksusowego.

Ile wynosi koszt długoterminowego wynajmu?

Aby poznać dokładną cenę długoterminowego wypożyczenia samochodu, warto bezpośrednio skontaktować się z wybraną wypożyczalnią. Przed podpisaniem umowy poznamy dokładne warunki wynajmu i wszelkie możliwości z nim związane, takie jak np. zniesienie przedpłaty paliwowej czy udziału własnego. Wiele informacji znajdziemy także na stronie internetowej wypożyczalni. Warto nadmienić, że firmy takie jak Flex Rent a Car poza wynajmem długoterminowym (jako alternatywa dla zakupu samochodu czy leasingu), oferują również wypożyczenie krótkoterminowe, przydatne w innych sytuacjach.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *