Posted on Leave a comment

Czym jest biznes lunch?

Biznes wymaga wielu technik negocjacyjnych. Zależy nie tylko od samej zawartości oferty, ale również sposobu jej przedstawienia oraz otoczki z jaką jest związany. Właśnie do przygotowania tej otoczki służy biznes lunch. Czym tak naprawdę jest, dlaczego jest ważny dla przedsiębiorstwa oraz jakie skutki może przynieść?

Wpisując w wyszukiwarkę frazę „biznes lunch warszawa” znajdziemy wiele lokali gastronomicznych, które oferują przygotowanie profesjonalnego obiadu biznesowego. Co to tak naprawdę oznacza? Z czym wiąże się biznesowy lunch?

To nie tylko zwykły posiłek

Biznes lunch to sposób na zdobywanie kolejnych kontrahentów. Osoba, która chce złożyć ofertę współpracy zaprasza decydenta drugiej firmy na spotkanie przy posiłku. Najczęściej jest to obiad, stąd popularnie przyjęta nazwa biznes lunch. Podczas konsumpcji strony przechodzą do interesów i podejmują wstępne informacje o charakterze współpracy.

Dlaczego jest tak ważny? Ponieważ zależy od niego powodzenie interesów. Jeżeli jedzenie podczas lunchu jest dobre, wystrój lokalu odpowiada charakterowi biznesu, a do tego atmosfera sprzyja rozluźnieniu i dobremu humorowi, to kontrahent będzie chciał powierzyć drugiej firmie swoje środki.

W przypadku gdy jednak jedzenie nie będzie smakować, albo restauracja nie będzie odpowiedniej jakości – interesy mogą nie wypalić. Z tego względu biznesowe obiady są ważną częścią interesu i wskazują na szacunek dla rozmówcy.

Wybierz miejsce skrojone pod biznes

Wybierając miejsce na zjedzenie takiego posiłku kieruj się najlepiej aspektem wizualnym i smakowym. Jedzenie musi być dobre – niezależnie od charakteru podawanych potraw. Ceny na karcie powinny być wypoziomowane do wielkości biznesu – jeżeli chodzi o niewielką transakcję, to nie tłamś gościa wykwintną kartą, bo (choć Ty musisz zapłacić) poczuje się on urażony.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji związanych z obiadami biznesowymi, wejdź na stronę naskrajnej.pl. Znajdziesz tam wiele przydatnych porad prywatnych oraz firmowych na każdą okazję!

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *