Posted on Leave a comment

Czym jest portfel elektroniczny?

Transakcje internetowe stanowią obecnie standard, a użytkownicy mają do wyboru wiele metod płatności. Za zakupy w sklepie online bez problemu zapłacisz tradycyjnych przelewem lub kartą kredytową, ale warto wiedzieć, że istnieją jeszcze inne opcje. Wśród nich na uwagę zasługują portfele elektroniczne, które zostały stworzone z myślą o transakcjach internetowych. Wyjaśniamy, na czym polega ich działanie.

Czym jest e-portfel?

Portfel elektroniczny służy do przechowywania środków pieniężnych w formie cyfrowej. W przeciwieństwie do tradycyjnego portfela, nie masz do nich dostępu w fizycznej formie. Możesz za to obracać nimi w środowisku online, dokonując płatności za zakupy, tak jak w przypadku zwykłego przelewu. Portfel możesz zasilić kartą płatniczą, transferem pieniężnym z Przelewy24 lub innej platformy oferującej obsługę płatności cyfrowych. E-wallet ma ponadto zasięg globalny, co w wielu przypadkach pozwala uniknąć wysokich prowizji za przelewy międzynarodowe.

Jak korzystać z portfela elektronicznego?

E-wallet jest usługą realizowaną przez serwisy zewnętrzne. Posiadanie bankowości elektronicznej nie jest tożsame z posiadaniem portfela elektronicznego. Aby z niego korzystać musisz zarejestrować się na jednej z wybranych platform, jak np. PayPal, Skrill czy Google Pay. Ważne jest to, że portfel nie jest powiązany bezpośrednio z Twoją kartą kredytową lub rachunkiem bankowym. Aby zasilić swoje konto musisz dokonać transferu poprzez platformę https://www.przelewy24.pl/, aplikację mobilną lub używając innego instrumentu płatniczego. Do Twojej dyspozycji są tylko przelane środki, co jest dobrym rozwiązaniem, aby kontrolować swoje finanse.

Czy korzystanie z portfela elektronicznego jest bezpieczne?

Dokonując płatności za pośrednictwem wirtualnego portfela nie musisz podawać swoich danych do karty czy logować się do bankowości elektronicznej. Wszystkie transakcje są szyfrowane, co pozwala na obrót środkami z zachowaniem całkowitej anonimowości w sieci. Dzięki wielowarstwowym zabezpieczeniom nie istnieje też ryzyko wycieku danych. Korzystanie z portfela elektronicznego nie wiąże się więc z żadnym ryzykiem.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *