Posted on Leave a comment

Darmowe artykuły do przedruku

Darmowe artykuły do przedruku

Artykuły do przedruku są popularną metodą pozycjonowania stron i informowania o swoim istnieniu w sieci internetowej. Mogą powstać wskutek np. przerobienia jakiegoś wpisu z bloga firmowego albo jako zupełnie oddzielny produkt. Używane są w marketingu internetowym.

Treść takich artykułów zazwyczaj różni się trochę od oryginałów, zostają one skrócone o niektóre treści reklamowe i dostosowane do publikacji w określonym serwisie. Zwykle artykuły zawierają stopkę, w której jest informacja o tym, kto jest ich autorem i link do jego strony internetowej.

Artykuły do przedruku występują na określonych stronach internetowych zbierających tego typu treści. Można je przedrukować na swoich stronach lub w innych własnych publikacjach z zachowaniem reguł danego serwisu internetowego. Artykuły, które posiadają zdjęcia, są lepiej odbierane przez czytelników, a co za tym idzie mają większe znaczenie, jeśli chodzi o pozycjonowanie. Takie artykuły przeznaczone do przedruku można w dowolny sposób formatować (szata graficzna), aby dostosować je do wyglądu swojej strony, którą tworzymy, jednak przy zachowaniu linków wychodzących.

Sama treść merytoryczna danego artykułu nie może być zmieniona bez zgody właściciela praw autorskich albo wydawcy zajmującego się udostępnianiem artykułów do przedruku. Najważniejsze jest, przed skorzystaniem z takich tekstów, przeczytać dokładnie regulamin korzystania, aby w żaden sposób, nawet nieświadomy, nie naruszyć jakiś określonych praw.

Strony internetowe, które posiadają artykuły do przedruku, przede wszystkim zapewniają autorom zamieszczanie własnych artykułów, umożliwiając im zaistnienie na sieci oraz zbudowanie własnej pozycji jako ekspertów w swoich dziedzinach. Drugim ich celem jest swobodne udostępnianie zgromadzonych w serwisie treści właścicielom stron i webmasterom w celu opublikowania ich na własnych blogach i serwisach.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *