Posted on Leave a comment

Europejska nagroda dla innowatorek; czas na zgłoszenia

Po 100 tys. euro czeka na trzy kobiety, liderki w dziedzinie innowacji w siódmej edycji konkursu EU Prize for Women Innovators 2020, ogłoszonego przez Komisję Europejską. Wnioski, również z Polski, są przyjmowane do 21 kwietnia 2020.

EU Prize for Women Innovators 2020 honoruje liderki w dziedzinie innowacji i ma na celu zainspirować kolejne pokolenia do podążania ich śladami. Każda z trzech nagrodzonych innowatorek otrzyma po 100 tys. euro, a kolejne 50 tys. euro zostanie przyznane „wschodzącej innowatorce” (Rising Innovator) – wyjątkowej przedsiębiorczyni u progu kariery – informuje w komunikacie Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

“Wieloletnie uprzedzenia i stereotypy związane z płcią, a także brak widocznych wzorców do naśladowania, nadal odciągają dziewczęta i kobiety od karier związanych z nauką i technologią. Musimy zrobić znacznie więcej, aby wydobyć z cienia Europejki, które wniosły istotny wkład w naukę, badania i innowacje” – powiedziała Mariya Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży cytowana w komunikacie KPK.

W konkursie mogą wziąć udział kobiety z całej Unii Europejskiej i krajów stowarzyszonych z programem Horyzont 2020, które założyły lub współtworzyły istniejącą i aktywną firmę przed 1 stycznia 2018 r.

Termin składania wniosków upływa 21 kwietnia 2020 r. Jury złożone z ekspertów oceni i wybierze cztery zwyciężczynie, których nazwiska zostaną ogłoszone w drugiej połowie roku.

Konkurs jest finansowany z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020.

Więcej informacji na temat zasad konkursu jest dostępnych na stronie internetowej.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *