Posted on Leave a comment

Fotografia korporacyjna – zdjęcia pracowników na Twojej stronie – po co i jak?

Fotografia korporacyjna - zdjęcia pracowników na Twojej stronie - po co i jak?

Podstawowym pytaniem przy tworzeniu fotografii korporacyjnej pracowników na stronę www powinno być krótkie: Po co? Odpowiedzi jest oczywiście wiele, jednak zebraliśmy najpopularniejsze z nich.

1. Umieszczenie zdjęć w zakładce “kontakt” często oznacza skrócenie dystansu i stworzenie wrażenia obecności żywego człowieka po drugiej stronie słuchawki. Na taki krok powinny się decydować firmy, dla których szczególnie ważna jest obsługa klienta przez wykwalifikowanych ekspertów.

2. Częstą praktyką stosowaną przez większe przedsiębiorstwa jest umieszczanie zdjęć pracowników przez HR, który przedstawia pracę w poszczególnych działach na przykładzie konkretnych historii pracowników.

3. Spółki podwyższające swoją wiarygodność poprzez upublicznienie wizerunków i bio np. członków zarządu pokazują dzięki temu swoje „ludzkie” oblicze wyrażone dzięki kompetentnym zarządzającym.

4. Zdjęcia korporacyjne przydają się w fachowych pismach i newsach obrazujących wizerunek wypowiadającego się. Wówczas informacja PR’owa staje się pełna i wartościowa.

5. Zespół pracujący na dobro klienta – dlaczego nie pochwalić się fotografią grupową?

Fotografia korporacyjna - zdjęcia pracowników na Twojej stronie - po co i jak?

Wiemy już, na jakie potrzeby możemy natrafić jeśli chodzi o fotografię korporacyjną. Naturalnie pojawia się pytanie: Jak zabrać się do tematu? Jak przygotować naszych pracowników?

1. Wybór doświadczonego fotografa/agencji fotograficznej z odpowiednim portfolio jest tym łatwiejszy, im większym budżetem dysponujemy. Warto wybrać kogoś, kto będzie potrafił pracować zarówno z prezesem, jak i pracownikiem niższego rzędu, kto zapewni odpowiednią atmosferę na planie, a efekty jego pracy robią wrażenie. Zachęcamy do zapoznania się z niektórymi naszymi pracami na www.citymind.pl

2. Pierwszym znaczącym wyborem decydującym o wyglądzie zdjęć będzie wybór tła. Do dyspozycji mamy standardowe tła studyjne: białe, szare (również z gradientem), czarne lub – co się często ostatnio zdarza – w miejscu pracy: w biurze, w gabinecie, na linii produkcyjnej, w laboratorium itp. Alternatywą jest też sesja na łonie natury w zielonej scenerii, jednak trzeba pamiętać o kaprysach pogody oraz sezonowości takiego rozwiązania – zima zielenią nas niestety nie zachwyci (chyba, że zorganizujemy sesję za granicą). W zależności od potrzeb i możliwości lokalowych sesje pracowników można zrealizować zarówno w studiu, jak w siedzibie firmy.

3. Fryzjer i wizażystka lub nawet stylista – będą doskonałym rozwiązaniem przy wysokobudżetowych rozwiązaniach – mamy wówczas pewność, że efekt będzie idealny i przewidywalny.

4. Format zdjęć – w poziomie, w pionie? Sama twarz, cała sylwetka? Do druku czy mediów elektronicznych? Dobrze pomyśleć o potrzebach i zakomunikować je fotografowi, aby się odpowiednio przygotował.

5. Zaplanowanie sesji jest ważne z punktu widzenia budżetu – jeden dzień planu jest nieporównywalnie tańszy niż 2 lub 3. Rozplanowanie dnia zdjęciowego dla wielu pracowników nie jest proste, ponieważ każdy ma swoje obowiązki, spotkania itp. Jednak z pewnością jest to możliwe.

6. Zmiany. Ludzie w firmie przychodzą i odchodzą, więc warto o tym pomyśleć w kontekście zmian w zdjęciach na stronie www. Lokacje studyjne są niezależne od pogody i pory roku, przez co łatwiej je powtórzyć, gdy zmienia się personel. Warto przedyskutować ten temat z agencją / fotografem, żeby zwrócono uwagę na ustawienia sprzętu pod kątem powtarzalności ujęć.

Autor: Citymind Visualshttps://www.citymind.pl/fotografia-reklamowa/

Fotografia korporacyjna - zdjęcia pracowników na Twojej stronie - po co i jak?

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *