Opublikowano Dodaj komentarz

Harmonogram realizacji

Harmonogram realizacji w planie marketingowym

Harmonogram jest narzędziem, dzięki któremu można rozplanować w czasie działania, które przewidziałeś(aś) do realizacji. Na jego podstawie stwierdza się jakie czynności mają zostać podjęte i kiedy się zakończyć, a także określić czy mamy do czynienia z opóźnieniem, czy też wszystko przebiega zgodnie z planem.

Harmonogram można przedstawiać w rozmaity sposób. Najprostszy związany jest z wyszczególnieniem określonych działań i podaniem kiedy mają się zakończyć. Bardziej skomplikowany będzie uwzględniał czas trwania czynności, zależność od innych działań (np. w sytuacji gdy jednej czynności nie można rozpocząć zanim nie zakończy się poprzedniej).

Jednak w powyższym przypadku nie chodzi o harmonogram w ścisłym sensie, ponieważ kiedy osoba odpowiedzialna za planowanie w firmie mówi o harmonogramie, ma na myśli technikę opracowaną na początku XX w. przez K. Adamieckiego i H. L. Gantta. Według niej planowanie przebiega z wykorzystaniem graficznego wykresu. Jeśli chcesz przygotować taki harmonogram zapoznaj się z artykułem Jak napisać harmonogram?, w którym przedstawiono cały proces krok po kroku.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *