Posted on Leave a comment

Imprezy firmowe poza schematem, czyli organizowanie eventów na Śląsku

Imprezy firmowe poza schematem, czyli organizowanie eventów na Śląsku

Dla wielu osób imprezy integracyjne to spotkania przeznaczone dla grupy pracowników, bogate w drinki i rytmiczną muzykę do tańca, której bardzo rzadko słucha się na co dzień. Czasem dochodzi do tego jakiś wyjazd poza miasto i spędzanie czasu w niewielkim pokoju hotelowym, który – jak się okazuje – jest w stanie pomieścić co najmniej kilkanaście osób. Nawet w filmach powielany jest ten sam schemat, zupełnie jakby była to jedyna akceptowalna przez pracowników forma rozrywki. A przecież wcale nie musi tak być. Może po prostu nikt do tej pory nie proponował im czegoś innego?

Aby zorganizować imprezę firmową nie wpisującą się w ten banalny schemat, warto rozejrzeć się za odpowiednią lokalizacją – sprawdzić, co oferuje, a dopiero później dopasować do niej cały plan eventu. Nie trzeba jeździć na drugi koniec kraju, aby miło zorganizować czas sobie i swoim pracownikom. Wystarczy wiedzieć, co oferują poszczególne miasta w naszym otoczeniu i wybrać idealną formę rozrywki. Szukając miejsca na imprezę integracyjną, która miałaby odbywać się na Śląsku, jesteśmy w bardzo komfortowej sytuacji, ponieważ jest to województwo bogate w ciekawe atrakcje i piękne miejsca. Mamy więc pewność, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Na Śląsku znajdziemy wiele inspiracji do zorganizowania imprezy integracyjnej, dlatego warto wiedzieć co lubią nasi pracownicy albo przynajmniej zastanowić się, co zrobiłoby na nich wrażenie. Może preferują imprezy na wolnym powietrzu, aktywne spędzanie czasu, zwiedzanie albo wystawne przyjęcia? Niezależnie od tego jakie są ich upodobania, na imprezie firmowej odbywającej się w Śląskim, na pewno nie będą się nudzić. Wystarczy odpowiednio zagospodarować im czas. Jakie miejsca warto wziąć pod uwagę organizując imprezę integracyjną? Przede wszystkim te, które są najbardziej charakterystyczne dla tego regionu:

  • Kopalnie i muzea
  • Zamki i ruiny zamków
  • Parki, polany i lasy
  • Pustynię
  • Wesołe miasteczko
  • Szczyty górskie
  • Aquaparki
  • Ogrody zoologiczne
  • Sztolnię

To tylko niektóre z dostępnych na Śląsku atrakcji. Być może na pierwszy rzut oka w poszczególnych punktach nie ma niczego zaskakującego, ale pamiętajmy, że miejsce to jedynie tło dla naszej imprezy integracyjnej. Tak naprawdę liczą się ludzie, którzy biorą udział w wydarzeniu i to, jak gospodarz imprezy zaktywizuje im ten czas. Wspomniane polany, pustynia i szczyty górskie to świetne miejsca, które oprócz krajoznawczej wycieczki gwarantują inny typ rozrywki, np. biesiadę, ognisko, imprezę pod namiotem, pikniki albo coś niestandardowego – ekstremalny off road, kolarstwo, wspinaczkę, a nawet camping. Impreza firmowa nie musi być nudna! Ograniczeniem może być tylko wyobraźnia, ponieważ nawet dysponując niewielkimi środkami finansowymi można zorganizować swoim pracownikom niezapominaną rozrywkę.

Przepis na udaną imprezę integracyjną na Śląsku

Planowanie eventów firmowych nie jest łatwe, zwłaszcza kiedy spoczywa na nas odpowiedzialność zorganizowania imprezy, która przypadnie do gustu wszystkim uczestnikom spotkania. Lokalizacja, forma rozrywki, termin – wszystko to wymaga od nas pełnego zaangażowania i co najmniej podstawowej znajomości preferencji swoich pracowników. Jeśli chcemy zorganizować oryginalną imprezę integracyjną, która będzie sprzyjać nawiązywaniu bliższych relacji, budowaniu zaufania i motywowaniu zespołu do efektywnej pracy, powinniśmy zwrócić się o pomoc do profesjonalnej agencji eventowej, która ma doświadczenie w realizacji podobnych projektów i zagwarantuje nam udaną imprezę firmową.

Na Śląsku od wielu lat działa agencja starStone, która szczyci się organizowaniem różnego rodzaju eventów, także imprez firmowych. Spotkania te mają różny charakter, czasem są to oficjalne gale, jubileusze i bankiety, innym razem bardziej spersonalizowane imprezy integracyjne, w których stawia się duży nacisk na stworzenie warunków sprzyjających dobrej zabawie, wzajemnemu poznawaniu się, doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych i podniesieniu morale zespołu. Przekazując zadanie w ręce profesjonalistów, mamy pewność, że zadbają o każdy szczegół eventu od początku do końca, a sama impreza zorganizowana będzie świadomie. Dzięki temu mamy pewność, że nic nie będzie działo się przypadkowo, a oferta zostanie dopasowana do Klienta indywidualnie.

Dużym plusem zaangażowania profesjonalnej agencji eventowej starStone jest fakt, że firma ta od lat organizuje imprezy integracyjne i firmowe na Śląsku, a zatem doskonale zna te tereny. Jeśli sami nie orientujemy się w popularnych miejscach spotkań albo wręcz przeciwnie – szukamy czegoś unikatowego, zupełnie odbiegającego od klasycznych rozrywek, możemy liczyć na to, że specjaliści znajdą takie miejsca za nas. Znając oczekiwania Klientów, pracownicy agencji starStone mogą bowiem zaproponować kilka scenariuszy na imprezę integracyjną, a potem kompleksowo zająć się jej realizacją.

O tym, czy impreza się udała, decyduje przede wszystkim zadowolenie jej uczestników. Jeśli organizator zagwarantuje im spotkanie, które zaangażuje wszystkich zaproszonych i nikt nie będzie się nudził, to znaczy, że tak się właśnie stało. Imprezy firmowe służą przede wszystkim integracji, więc nikt nie powinien stać z boku. Dlatego tak ważne jest dopasowanie planu spotkania do jego uczestników. Wzmocnienie ich wzajemnych relacji wpłynie na dalszą współpracę i poprawi komunikację w zespole.

Każdy przedsiębiorca powinien poświęcić temu tematowi więcej uwagi, ponieważ zgrany i wypoczęty zespół, to wydajny zespół. Zwykła impreza integracyjna może stanowić świetne narzędzie motywacyjne, wystarczy, że zostanie perfekcyjnie zorganizowana. W tej kwestii pracodawca może liczyć na specjalistów z agencji eventowej starStone, a jemu pozostanie już tylko miło spędzić czas ze swoją ekipą.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *