Posted on Leave a comment

Internetowe banki głosów coraz popularniejsze

Do banku głosów udajemy się wtedy, gdy konieczne jest znalezienie dobrego lektora do wykonania nagrania. Teraz takie usługi dostępne są także online w internetowych bazach głosów lektorskich.

Banki głosów także w internecie

Dzięki sieci można łatwiej korzystać z różnego rodzaju usług – także wtedy, gdy planuje się kampanię reklamową lub informacyjną i konieczne jest zamówienie nagrania lektorskiego. Wówczas niezbędna jest baza głosów, tak zwany bank głosów lektorskich, w którym można zapoznać się z próbkami głosów wielu lektorów. Dzisiaj banki głosów działają również w internecie. Mają postać serwisów internetowych, które umożliwiają zapoznanie się z próbkami głosów online, bez konieczności osobistej wizyty w studiu nagraniowym. To duże udogodnienie, ponieważ wtedy wyszukanie dobrego lektora jest znacznie prostsze.

Jak korzystać z banku głosów online?

Dostęp do banku głosów online ma każdy z nas – tego typu serwisy dostępne są bez żadnych ograniczeń i można korzystać z nich za darmo, czyli odsłuchanie nagrań nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. To duży plus, ponieważ można wtedy porównać propozycje różnych banków, aby znaleźć taki, w którym czeka najlepszy lektor do konkretnego zlecenia. Przy poszukiwaniu lektora warto zwrócić szczególną uwagę na dostępne w banku filtry oraz wyszukiwarkę – znacznie ułatwiają one wyszukanie osoby do wykonania nagrania. Za ich pomocą można między innymi określić płeć lektora, wiek jego głosu, język, którym się posługuje, próg cenowy, który powiązany jest też z popularnością. Wybranie właściwego lektora przez bank głosów nie jest zatem skomplikowaną czynnością – wprost przeciwnie, za pośrednictwem internetowych serwisów znalezienie dobrych kandydatów przebiega jeszcze łatwiej.

Zamówienie nagrania przez bank głosów

Za pomocą banków głosów można nie tylko wyszukać lektora, ale również zamówić nagranie lektorskie – wszystko możliwe jest również internetowo. Po znalezieniu lektora wystarczy skontaktować się z bankiem głosów, przekazując dokładne informacje dotyczące zlecenia. Banki głosów działają przy studiach nagraniowych, dlatego możliwe jest wtedy łatwe zamówienie potrzebnych nagrań, na przykład na potrzeby reklamy, do filmu, serialu, audiobooka czy też do centrali telefonicznej. Przy składaniu zamówienia online na nagrania lektorskie nie trzeba zatem w ogóle wychodzić z biura – wszystko można wtedy załatwić bardzo łatwo, szybko i wygodnie. Gotowe nagranie zostanie przekazane w wyznaczonym czasie na adres e-mail lub będzie gotowe do pobrania online.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *