Posted on Leave a comment

Jak kreować wizerunek swojej marki za pomocą gadżetów?

Gadżety reklamowe to jedna z wizytówek marki. Wbrew pozorom, konsumenci często zwracają uwagę na ich jakość oraz estetykę. W końcu, jeśli mają korzystać ze swojego prezentu, to powinien on być funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie. To, jak klienci mogą oceniać gadżety reklamowe, warto przeanalizować na przykładzie modnych dzisiaj gadżetów bawełnianych. W jaki sposób da się wykorzystać je do kreowania pozytywnego wizerunku?

Ekomarketing a gadżety bawełniane 

Promowanie ekologicznych rozwiązań da się bez trudu połączyć z kampanią reklamową firmy. Wystarczy postawić na woreczki bawełniane czy torby wielokrotnego użytku, na przykład na zakupy. W tym przypadku bawełniane wyroby idealnie wpisują się w eko trendy. Zastępują plastikowe woreczki jednorazowe, a dodatkowo świetnie sprawdzają się do przechowywania żywności. Jeśli firma decyduje się na takie bawełniane gadżety, sugeruje klientowi, że dobro planety nie jest jej obojętne, a jednocześnie zachęca do rozsądnych wyborów także konsumentów, którym podstawia gotowe rozwiązanie. 

Opakowania, którym można dać drugie życie 

Wyroby bawełniane nadają się nie tylko na prezenty dla potencjalnych klientów. Można z powodzeniem wykorzystać je również w roli opakowań, które konsument – po zużyciu produktu – zastosuje w innym celu. Przykładowo, torby bawełniane dobrze sprawdzą się do pakowania takich towarów jak:

  • żywność,
  • kosmetyki,
  • leki,
  • odzież. 

Firma może nanieść na nie swoje logo, dzięki czemu zwykła torba zamieni się w torbę reklamową, natomiast klient będzie mógł znaleźć dla takiego gadżetu jeszcze inne zastosowanie. W końcu torba z bawełny sprawdza się nie tylko do noszenia zakupów. Można traktować ją jako element stylizacji, torbę na siłownię czy torbę na książki. Podobnie wygląda sprawa z workami bawełnianymi. Te nadają się do pakowania sypkiej żywności, biżuterii czy nawet donic z kwiatami i ziołami. Klient, który je kupi, może później wykorzystywać je do przechowywania w domu. Bawełna doskonale sprawdza się w tej roli, ponieważ jest oddychająca. Co ważne, torby i worki w roli opakowań da się zastosować nie tylko w ramach biznesu stacjonarnego. Dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie ich jako gratisu do zamówień online – wystarczy najpierw zapakować produkty w torbę, a następnie umieścić wszystko w pudełku i dobrze zabezpieczyć zawartość przed wysyłką. 

Torby bawełniane i woreczki - gadżety dla Twojej firmy

Dlaczego właśnie bawełna?

Na przykładzie gadżetów bawełnianych łatwo jest dostrzec, w jaki sposób takie gratisy mogą pomóc w kreowaniu pozytywnego wizerunku marki. Warto poznać więc nieco bliżej bawełniane tkaniny i ich właściwości. Bawełna jest włóknem naturalnym. Jej oryginalne właściwości to miękkość, gładkość, przewiewność, hipoalergiczność czy higroskopijność. Bawełna oddycha, zatem świetnie nadaje się do szycia odzieży i woreczków na jedzenie (owoce, warzywa, pieczywo). Dzięki przepuszczalności powietrza spowalnia proces psucia się żywności i pomaga jej zachowywać właściwości organoleptyczne, jak chrupkość czy apetyczny zapach. Jednocześnie bawełna jest też wytrzymała. Można bez obaw prać ją w pralce i prasować, dzięki czemu będzie higienicznie czysta. Poza tym, tkaniny tego typu łatwo poddają się farbowaniu i da się nanosić na nie różnego typu nadruki, co stanowi duży atut z punktu widzenia kampanii reklamowej.

Bawełniane gadżety reklamowe – o czym warto pamiętać?

Dzięki bawełnianym gadżetom firma może wypromować się jako marka proekologiczna, w praktyczny sposób podchodząca do tematu dystrybucji gadżetów reklamowych. Decydując się na nadruk firmowy umieszczony na torbach, workach, koszulkach czy kosmetyczkach, warto pamiętać o dwóch kluczowych aspektach takiej akcji promocyjnej:

  1. Gadżety z bawełny powinny mieć wysoką jakość – najlepiej sprawdzi się bawełna 100%, szyta w Polsce.
  2. Nadruk powinien być przemyślany i estetyczny – dobrze jest dopasować go kolorystycznie do tkaniny, nadać mu odpowiednią wielkość, zadbać o trwałość. 

Wiele gadżetów reklamowych takich jak koszulki czy torby to niskiej jakości produkty z tkanin syntetycznych, które szybko tracą atrakcyjny wygląd. Takie akcesoria nie pozwolą marce stworzyć pozytywnego wizerunku – klient może poczuć się zaniedbanym, skoro przedsiębiorca nie wysilił się, aby stworzyć dla niego upominek z przyzwoitej jakości materiału, na którym nadruk utrzyma się dłużej niż do pierwszego prania. 

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *