Posted on Leave a comment

Jak napisać dobry tekst SEO

Jak napisać dobry tekst SEO

Od zawsze preferowałeś (preferowałaś) pisanie niż mówienie. Dużo łatwiej jest ci wyrazić swoją opinię na piśmie, w Internecie na forum, w komentarzu pod artykułem niż na głos. Odkryłeś (odkryłaś) branżę, w której widzisz dla siebie możliwości rozwoju, jaką jest copywriting. Lubisz to. Czujesz, że to twoja nowa pasja i czerpiesz z tego przyjemność. W dodatku za każdy napisany tekst, który sprzedasz, otrzymasz wynagrodzenie. Dostarcza ci to większej satysfakcji, prawda?

Zastanawiasz się, jak zwiększyć sprzedaż, jak trafiać do większej grupy odbiorców i większego grona potencjalnych kupców. Jest kilka wskazówek, które mogą ci w tym pomóc.

Pisz o tym co znasz

Po pierwsze, piszesz teksty do takiego samego typu odbiorców, jakim jesteś ty. Jeżeli w czymś widzisz zalety, prawdopodobnie potrafisz je pokazać innym ludziom poprzez umiejętne redagowanie swojego artykułu. Kiedy piszesz na dowolny temat z zamiarem udostępnienia go do sprzedaży na portalu, masz wolną rękę. Możesz napisać o wszystkim, każdej rzeczy, którą używasz, stosujesz, z którą się zetknąłeś. Znasz ich zalety z autopsji. Jesteś świadomy ich korzyści. Wystarczy teraz tylko ubrać to w słowa. Taki artykuł jest zdecydowanie bardziej przystępny w odbiorze, ponieważ pisze je wiarygodna osoba, która zna na własnej skórze wady i zalety danej rzeczy.

Znajdź niszę

Po drugie, im bardziej jesteś ciekawy świata, tym większe jest prawdopodobieństwo, że korzystasz z rzeczy/usług/programów (tu sam wstaw odpowiednie pasujące ci określenie), które znajdują się na rynku niszowym. Mają swoją grupę użytkowników, ale wciąż można trafiać z odpowiednim przekazem do większego grona odbiorców, tym samym powiększając sprzedaż i czerpane z niej zyski. Branża, która cię interesuje, coraz prężniej się rozwija, powiększa się także coraz większe zapotrzebowanie na reklamę, a zwłaszcza w potężnym źródle informacji, jakim jest Internet. Któż z niego dzisiaj nie korzysta, żeby sprawdzić opinie na temat danego produktu, usługi, firmy, a nawet lokalu, do którego mamy ochotę wybrać się na obiad czy kolację?

Dbaj o jakość

Po trzecie, trzeba pisać zrozumiale, przystępnie. Tekstów SEO zwykle nie pisze się dla zawodowców, a dla ogólnej rzeszy ludzi. Oczywiście, jeśli nie zadbasz o to, aby twój tekst był przejrzysty, z zachowaniem zasad gramatyki i ortografii, nawet jeśli uda ci się go sprzedać, musisz być świadomy, że możesz wystawić się na krytykę pewnej grupy ludzi komentujących w Internecie – purystów językowych. Istnieje ryzyko, że osłabią wiarygodność Twojego artykułu swoimi komentarzami i zyskasz parę ujemnych punktów.

Wydaje się, że rady napisane powyżej są oczywiste, lecz nie wszyscy ich przestrzegają. Dlatego też ich sprzedaż nie jest aż tak wysoka, jakby chcieli. Piszmy przede wszystkim w taki sposób na dany temat, w jaki my sami chcielibyśmy o tym przeczytać, a nasi potencjalni kupcy i odbiorcy z pewnością go docenią.

Jak napisać dobry tekst SEO

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *