Opublikowano Dodaj komentarz

Jak pracują rekruterzy w agencji HR?

W ostatnich latach rynek pracy znacząco się rozrósł, szczególnie w Warszawie, do której ciągnie wiele młodych ludzi świeżo po studiach. Nic dziwnego, to miasto ma im najwięcej do zaoferowania. Ale czy oni mają do zaoferowania coś w zamian? Niekoniecznie. Dyplom ukończenia studiów nie zawsze jest wyznacznikiem kompetencji, a CV czasami prezentuje się pięknie tylko na papierze. To znacznie utrudnia znalezienie dobrego pracownika – przekonał się już o tym niejeden przedsiębiorca. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą rekruterzy z agencji HR.

Co należy do zadań rekrutera?

Rekruter bierze na siebie całą obsługę procesu pozyskiwania nowych pracowników dla danej firmy, a więc zajmuje się zarówno przygotowywaniem oraz rozsyłaniem ogłoszeń, jak i organizowaniem oraz przeprowadzaniem rozmów kwalifikacyjnych. Do jego zadań należy również ocena kandydatów. Oznacza to, że po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych i zweryfikowaniu referencji, rekruter analizuje kwalifikacje każdej z osób, jakie zgłosiły chęć nawiązania współpracy z daną firmą, a następnie na tej podstawie dokonuje selekcji, wybierając najlepszych kandydatów. Ostateczną decyzję co do zatrudnienia podejmuje oczywiście kierownictwo firmy, jednak rekruter może wspomóc ten proces, chociażby sporządzając wzór odpowiedniej umowy. W razie potrzeby specjaliści z agencji rekrutacyjnej przeprowadzają także szkolenia i okresową ewaluację pracowników. Tak działa praktycznie każda profesjonalna agencja HR w Warszawie.

Czy agencja HR to dobry wybór?

Rekrutacje można przeprowadzać na dwa sposoby: samodzielnie lub z pomocą agencji HR. Musimy jednak pamiętać, że samodzielna rekrutacja jest bardzo praco- i czasochłonna, a w przypadku dużej firmy niesie za sobą również ogromne koszta, ponieważ wymaga utworzenia wewnętrznego działu odpowiedzialnego za zatrudnianie pracowników. Outsourcing tego rodzaju usług opłaca się o wiele bardziej. Współpraca z agencją HR, zwłaszcza jeśli będzie to najlepsza agencja HR – SalesHR.pl w Warszawie, nie tylko odciąży firmę finansowo i logistycznie, ale też zagwarantuje jej doskonałe efekty – a to prędzej czy później przyniesie wymierne korzyści.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *