Posted on Leave a comment

Jak zarabiać na kampaniach w Internecie?

Jak zarabiać na kampaniach w Internecie?

Jeśli nasz sklep staje się coraz mniej popularny lub dochody najzwyczajniej nas nie satysfakcjonują, warto sięgnąć po nieograniczony potencjał marketingowy internetu. Profesjonalny e-marketing skupia się wokół pojęć pozycjonowania, widoczności w sieci oraz jak najtrafniejszych, inteligentnych kampanii reklamowych.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Aurora Creation: Software house

Większość działań w tym kierunku zawiera się w ramach pojęcia SEM – Search Engine Marketing. Jak sama nazwa sugeruje, największa moc marketingowa kryje się w wyszukiwarkach internetowych. Jak należy zatem zabrać się za promowanie swych produktów oraz usług w sieci?

Kompleksowa optymalizacja treści – SEO oraz PPC

Dynamicznie przeprowadzone kampanie SEM potrafią diametralnie odmienić widoczność firmy w internecie oraz trafność prezentowanych internautom reklam. Działania SEM łączą w sobie poprawę pozycjonowania i optymalizację widoczności (SEO), a także dystrybucję naszych reklam Google i widoczność w płatnych wynikach (PPC). Kampania SEO stanowi długafalową część kampanii reklamowych, której pierwsze rezultaty widoczne są co najmniej po okresie kilku tygodni.

Działania z zakresu SEO obejmują poprawę treści nie tylko pod względem częstotliwości występowania precyzyjnie dobranych słów kluczowych, lecz także przejrzystości oraz prostoty przekazu. Optymalizacja treści obejmuje nie tylko poprawne opisanie produktów, usług oraz kategorii, lecz także fundamentalne zmiany w kodzie strony, które bezpośrednio przełożą się na łatwiejszą nawigację i lepsze odczucia użytkownika.

Nowoczesna kampania SEM obejmuje także znacznie bardziej dynamiczne działania reklamowe, takie jak reklamy PPC (Pay Per Click). Atrakcyjnie uformowany przekaz jest wyświetlany użytkownikowi, jednak reklamodawca ponosi koszty dopiero za kliknięcie użytkownika oraz przejście na stronę. Wyklucza to problem płacenia za sam fakt wyświetlania reklam nawet wtedy, gdy są one wyświetlane w niewłaściwym miejscu.

Co obejmuje profesjonalna kampania SEO?

Na początku należy indywidualnie ocenić potrzeby serwisu oraz dopasować metody integracji z przeglądarkami, zależnie od treści strony. Najmniej przyjazne przeglądarkom są dla przykładu projekty stron w technologii Flash, których pozycjonowanie wymaga większej ilości operacji. Najbardziej efektywny sposób docierania do klientów stanowią kompleksowe systemy zarządzające zawartością (CMS). Zunifikowana forma stron, których szablony można w łatwy i zautomatyzowany sposób modyfikować była w przypadku najpopularniejszych systemów tego typu rozwijana przez lata.

Kampanie SEM są najprostsze do przeprowadzania na tego typu serwisach, są one bowiem z założenia dostosowane do optymalnej widoczności w przeglądarkach oraz do zapewnienia najlepszego User Experience. Szczególnym rodzajem CMS-ów są systemy zarządzania treścią sklepów, takie jak Magenta oraz Prestashop. Działania, które składają się na kampanie SEO, są w nich realizowane nierzadko automatycznie za pomocą odpowiednich modułów.

Inteligentna reklama – sztuka docierania do klientów

Najpopularniejszą usługą reklam PPC jest oczywiście oferta Google AdWords. Na podstawie odpowiednio dopasowanych słów kluczowych reklamy AdWords wyświetlają się w wynikach wyszukiwania treści najbliższych tym z naszej strony. Usługi firmy Google są rozwijane każdego dnia i bardzo dobrze adaptują się do struktur rozmaitych serwisów internetowych.

Korzystając dodatkowo z narzędzi Google AdWords API, możemy zorganizować automatyczne generowanie reklam dla nowo dodawanych produktów. Dzięki integracji sklepu z tymi narzędziami można w prosty sposób niemal całkowicie zautomatyzować kluczowe kwestie, dzięki którym kampanie SEM odnoszą sukcesy.

W jaki sposób działania SEM przekładają się na dochody sklepu online?

Działania realizowane w zakresie SEO oraz generowania treści reklamowych w rezultacie dają znacznie wyższą oglądalność podstron produktów i usług, a także utrzymują nasze strony w czołówkach wyników wyszukiwarek. Naturalnym następstwem jest zwiększone zainteresowanie oferowanymi usługami oraz produktami, które może być śledzone dzięki wyspecjalizowanym modułom systemów zarządzających treścią. Kampanie SEO warto zlecać profesjonalistom, ponieważ amatorsko przeprowadzone mogą nie zwrócić swych kosztów z nawiązką.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *