Opublikowano Dodaj komentarz

Koszulka z logo – oryginalny gadżet na imprezę firmową

Koszulka z logo - oryginalny gadżet na imprezę firmową

Koszulki z logiem firmy mogą pełnić wiele funkcji. Wystarczy, że zamówisz je raz, a będziesz mógł skorzystać z nich wiele razy, na przykład tworząc strój firmowy czy rozdając je podczas eventów. Są, jak wykazują badania Promotional Products Association International, bardzo skutecznym gadżetem reklamowym, dzięki któremu możesz pozyskać wielu klientów. Wykorzystując je podczas imprez firmowych budujesz poczucie jedności w zespole i wpływasz na wizerunek firmy.

Jak zamówić koszulki z logiem

Najpierw musisz wybrać odpowiednią drukarnię. Najlepiej skorzystać z oferty drukarni specjalizującej się w drukowaniu na odzieży – mają one lepszy sprzęt i dysponują większym parkiem maszynowym. Przykładowo drukarnia Multicolor może zadrukować aż 10 000 sztuk koszulek dziennie, dzięki czemu czas oczekiwania na realizację nawet dużych partii jest zdecydowanie niższy niż w drukarniach, które nie stawiają wyłącznie na drukowanie odzieży. Przyjrzyj się też opiniom o danej drukarni. Wiele firm obsługuje dostawę door-to-door, dlatego nie musisz się ograniczać do drukarni ze swojego miasta.

W pierwszej kolejności należy wybrać technikę, którą nadruk zostanie naniesiony na tkaninę. Warto w tym celu poprosić o pomoc pracowników drukarni. Sitodruk pozwoli osiągnąć trwały efekt, ale jest nieopłacalny przy niższych nakładach, przy których lepiej sprawdzi się druk cyfrowy, z kolei flock to druk przypominający w dotyku aksamit i przyjemny w noszeniu. Możliwości są szerokie, dlatego najlepiej spytać w drukarni o najbardziej optymalne rozwiązanie. Następnie wybiera się materiał, na jaki ma być naniesiony wzór. W ofercie drukarni są różne materiały, zarówno sztuczne, jak i naturalne; pamiętaj przy tym, że niektóre metody druku można stosować tylko na określonych tkaninach. Drukarnia dokona bezpłatnej wyceny. Na tym etapie można już zlecać druk. Płatność następuje po wykonaniu zlecenia.

Dlaczego warto mieć koszulki firmowe?

  • Są doskonałym gadżetem reklamowym. Badania Promotional Products Association International, międzynarodowego stowarzyszenia badającego działanie produktów promocyjnych wykazują, że koszulki reklamowe z nadrukiem są przechowywane przez klientów przez ponad rok, a klienci, którzy zostali raz obdarowani koszulką z logotypem, zachowują w pamięci firmę i mają o niej pozytywne zdanie. W dobie e-marketingu łatwo zapomnieć o zaletach tradycyjnych metod pozyskiwania klientów; koszulki z logotypem i inne gadżety reklamowe jednak są jednym z najskuteczniejszych sposobów na budowanie pozytywnego wizerunku.
  • Świetnie sprawdzają się jako odzież firmowa. Mogą zastąpić nudny i niejednokrotnie kontrowersyjny wśród pracowników dress code, są mniej formalne i wygodne, a przy tym budują wizerunek spójnego zespołu w oczach klientów. Klient też od razu po wejściu na przykład do sklepu wie, do kogo może się zwrócić z pytaniami, jeśli sprzedawcy są ubrani w firmowe koszulki.
  • Można z nich korzystać na wyjazdach integracyjnych, by pogłębić w teamie poczucie wspólnoty. Ma to też znaczenie podczas dużych spotkań, na których mogą się jednocześnie spotykać zupełnie sobie obcy pracownicy z różnych oddziałów.

Koszulka z logo na event firmowy

Takie koszulki można wykorzystać podczas eventów organizowanych w galeriach handlowych i na ulicach miast. Wszyscy lubimy dostawać prezenty i T-shirt z logo też jest przez klientów postrzegany jako prezent. Dzięki temu budujesz pozytywne skojarzenia z Twoją firmą. Możesz je na przykład wręczać jako nagrodę w wygranym konkursie, co szczególnie doceniają dzieci. W ten sposób sprawnie budujesz pozytywne skojarzenia i dobry wizerunek marki w oczach klientów.

Odzież z logiem możesz także wykorzystać podczas organizacji szeroko rozumianych imprez integracyjnych i zlotów. Spotykają się na nich pracownicy, którzy często nic o sobie nie wiedzą. Taki T-shirt od razu wysyła komunikat “jesteśmy z tej samej firmy”. Dzięki temu łatwiej jest nawiązywać relacje, a w pracownikach buduje się poczucie wspólnoty.

Wielu przedsiębiorców zapomina o roli takich gadżetów reklamowych jak koszulki z logiem. W praktyce są one sprawnym środkiem do pozyskiwania nowych klientów, mogą zastąpić nudny dress code i sprawiają, że zespół czuje się bardziej spójny podczas wyjazdów. Inwestycja jest niewielka, a korzyści mogą być ogromne i wymierne.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *