Posted on Leave a comment

„Mam magazyn w mało bezpiecznej dzielnicy. Jak mogę zabezpieczyć się przed kradzieżą? Jakie systemy alarmowe zainstalować?” Odpowiadamy

„Mam magazyn w mało bezpiecznej dzielnicy. Jak mogę zabezpieczyć się przed kradzieżą? Jakie systemy alarmowe zainstalować?” Odpowiadamy

Magazyny rzadko znajdują się w atrakcyjnych dzielnicach miasta. Sęk w tym, że takie miejsca są bardziej narażone na działania złodziei. Jak zapobiec kradzieżom?

Kradzieże w magazynach nie należą do rzadkości. Mowa zarówno o kradzieżach z włamaniem, które następują już po zakończeniu dnia pracy na terenie obiektu, jak i tych, które odbywają się w godzinach jego działalności. Obserwując jednak charakter działania placówek, które doświadczają kradzieży, łatwo zauważyć jedną ich cechę wspólną: niewłaściwie dobrane systemy alarmowe i systemy monitorowania lub ich brak. Dobre zabezpieczenie to klucz do bezpieczeństwa i inwestycja, która zminimalizuje ryzyko utraty mienia. Jakie wybrać?

Monitoring to podstawa

Montaż telewizji przemysłowej to dziś standard. Mało kto wyobraża sobie teren, na którym prowadzona jest działalność logistyczna, bez choćby kilku kamer na miejscu. Wcale nie chodzi o ich liczbę, ale o to, czy zostały zamontowane w sposób przemyślany i inteligentny. Co to oznacza? Muszą pojawić się we wszystkich newralgicznych punktach – tak, by obejmowały swoim zasięgiem każdy, nawet najdrobniejszy kawałek przestrzeni. Tzw. „blind spots”, czyli „ślepe punkty”, to największa wada systemu. Warto więc upewnić się, że system monitorowania montują eksperci.

Samo zainstalowanie systemu to dopiero początek. Potrzebny jest również profesjonalny nadzór nad kamerami – niekoniecznie musi to robić pracownik ochrony fizycznej obecny na miejscu. Obecnie eksperci w zakresie ochrony oferują usługi inteligentnego monitoringu, w tym wideo obchód oraz wideo weryfikację oraz inteligentną analizę obrazu z kamer – iCCTV.

Inteligentne systemy alarmowe to ochrona na miarę XXI wieku

Monitoring zintegrowany z inteligentną analizą obrazu z kamer, a do tego system odpowiednich czujników ruchu i dobry system kontroli dostępu do budynku – oto, co pomoże wyeliminować niemal 100% zagrożeń i zminimalizuje prawdopodobieństwo kradzieży. Oczywiście pod warunkiem, że system alarmowy zostanie zainstalowany i będzie obsługiwany przez doświadczonych ekspertów.

Pamiętać trzeba, że każdy obiekt logistyczny jest inny. Możliwe jest wskazanie elementów dobrego systemu alarmowego dla magazynu, dobór konkretnych elementów, parametrów czy ustalenie rozmieszczenia kamer i czujników, ale przez cały czas jest to kwestia indywidualna. Warto oddać się w ręce specjalistów. Dzięki ich działaniom będzie można poczuć się naprawdę bezpiecznie.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *