Posted on Leave a comment

Marketing internetowy – co warto wiedzieć o reklamie w wyszukiwarkach?

Marketing internetowy

Dla współczesnych przedsiębiorców marketing internetowy staje się bezcennym wsparciem. Reklama online to wiele korzyści oraz szansa na skuteczne docieranie do milionów klientów. W takiej formie promocji od lat pomagają przedsiębiorcom wyszukiwarki internetowe, będące nie tylko źródłem wielu informacji, ale i wspaniałymi nośnikami reklamy. Co warto wiedzieć na ich temat?

Wyszukiwarki internetowe – jak radzą sobie jako nośniki reklamy?

Wyszukiwarki internetowe, jak np. popularna wyszukiwarka Google, to idealny nośnik reklamy, z którego przedsiębiorcy korzystają coraz chętniej. Jak to działa? Zasady są proste, choć reklama w wyszukiwarce nie zawsze ma taką formę reklamy, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Wiele zależy tu od wyników wyszukiwania.

Przypuśćmy, że chcemy znaleźć dobry hotel w Warszawie. W tym celu wpisujemy w oknie wyszukiwarki odpowiednie zapytanie i czekamy, aż pokażą się nam wyniki wyszukiwania. Ile ofert sprawdzimy? Kilka? Kilkanaście? Pewne jest jedno – skupimy się na tych propozycjach, które wskazuje nam wyszukiwarka, przy czym największym zainteresowaniem obdarzymy te, które ukazały się jako pierwsze. Reklama w wyszukiwarce może mieć zatem specyficzną formę, jednak jej cel jest taki sam, jak w przypadku tradycyjnej reklamy.

Marketing internetowy

Jakie formy może przybierać taka reklama?

SEM, czyli reklama w wyszukiwarce, może przybierać różne formy. Jedną z najważniejszych jest Google AdWords, czyli program reklamowy, oficjalnie wprowadzony przez wyszukiwarkę Google.

Druga forma takiej reklamy to SEO, czyli pozycjonowanie. Kampania SEO ma wpływać na wyniki wyszukiwania, a jej realizacja jest zagadnieniem dość skomplikowanym. Ci, którzy opanują jej podstawowe zasady, mogą jednak liczyć na dobre rezultaty i wysokie miejsca w rankingach. A ponieważ SEO, w odróżnieniu od Google AdWords, nie jest postrzegane jako typowa reklama, dla wielu staje się znacznie bardziej atrakcyjną formą promowania swych produktów oraz usług.

Marketing internetowy daje nam wiele nowych możliwości. Reklama w wyszukiwarce to jedna z nich. Czy warto z niej skorzystać? Dla tych, którzy chcą ze swa ofertą dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów, reklama taka z pewnością okaże się doskonałym sposobem na promocję.

/em/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *