Posted on Leave a comment

Media społecznościowe i ich wykorzystanie w Public Relations

Media społecznościowe i ich wykorzystanie w Public Relations

Media społecznościowe są dzisiaj najpowszechniejszym sposobem komunikacji. Niemalże nieograniczony zasięg oraz natychmiastowy przepływ informacji – oto najważniejsze powody, dla których media społecznościowe zyskały tak dużą popularność. Potencjał portali społecznościowych jest od dawna wykorzystywany przez różnych przedsiębiorców, którzy tworzyli profile swoich firm, aby móc dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów.

W dzisiejszych czasach sukces firmy zależy nie tylko od jakości świadczonych usług, ale także od budowania pozytywnych relacji z klientami. Kiedy w świecie handlu zaczęło funkcjonować pojęcie “public relations”, było wiadomo, że media społecznościowe odegrają dużą rolę w nawiązywaniu odpowiednich relacji z klientami. Nieustanny wzrost PR-u w procesie rozwoju firmy spowodował, że obecnie większość spółek posiada firmowe konta na najpopularniejszych portalach społecznościowych, takich jak: Facebook, Twitter oraz YouTube.

Z badań przeprowadzonych wśród pracowników firm o różnych specjalizacjach, wynika iż niemal 95% firm decyduje się na wykorzystanie mediów społecznościowych w celach marketingowych. Jak już wspomnieliśmy, aktualnie największym zainteresowaniem firm cieszy się Facebook, Twitter oraz YouTube. Jednakże, specjaliści od marketingu szacują, iż w przeciągu kilku następnych lat zwiększy się rola Google+, który poprzez swoje bezpośrednie powiązanie z najpopularniejszą wyszukiwarką internetową, może zaoferować przedsiębiorcom zupełnie nowe metody dotarcia do klientów.

Przejdźmy jednak do sedna sprawy: w jaki sposób portale społecznościowe mogą pozytywnie wpłynąć na wizerunek firmy? Przede wszystkim, posiadanie konta na portalu społecznościowym umożliwia nawiązanie bezpośredniego dialogu z klientami. Dzięki temu, firma ma możliwość sprawdzenia własnej popularności oraz opinii konsumentów dotyczącej poziomu własnych usług. Co więcej, portale społecznościowe mogą posłużyć do organizowania różnorakich eventów lub informowania społeczności o zaistniałych zmianach.

Portale społecznościowe kryją w sobie ogromny potencjał, który umiejętnie wykorzystywany może mieć ogromne przełożenie na odbiór danej spółki przez ich klientów. Dlatego też, warto skorzystać z możliwości oferowanych nam przez portale społecznościowe, a odniesione korzyści wynagrodzą wysiłek włożony w promocje firmy.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *