Posted on Leave a comment

Media społecznościowe – niezbędne narzędzie w biznesie

Media społecznościowe a marketing

Media społecznościowe – bez nich chyba większość ludzi w dzisiejszych czasach nie wiedziałaby co począć i chyba większość nie wyobraża sobie życia bez nich. Są one nie tylko pewną formą nawiązywania nowych znajomości i możliwością komunikacji z ludźmi z inny zakątków świata. Mogą one być także silną dźwignią dla reklamy tego, co robisz, i warto je wykorzystać w pożytecznych celach, a w biznesie tym bardziej.

Zauważ, jaki rodzaj informacji zazwyczaj zalewa media społecznościowe. Ktoś pisze np. o tym, co właśnie robi na obiad, kogo dzisiaj boli głowa bądź co ciekawego właśnie dzieje się za oknem lub u sąsiada itd. W większości przypadków jest to tzw. wiedza bezużyteczna. W porządku, to tak z żartem i przymrużeniem oka. Każdy może sobie pisać na nich o czym chce. Natomiast w dzisiejszych czasach, każdy kto cokolwiek sprzedaje, zajmuje się marketingiem, promocją, biznesem, muzyką, literaturą, filmem, sportem itd. dobrze wie, bądź powinien sobie zdawać sprawę, że zaistnienie w mediach społecznościowych wyjdzie mu na dobre.

Serwisy i media społecznościowe mądrze użyte, mogą stać się silną bronią.

Nie będzie tutaj żadną tajemnicą, że prym dzisiaj wiedzie Facebook, a więc co za tym idzie, możliwość stworzenia tam własnego fan page’a, strona firmy lub strona osoby publicznej to kwestia oczywista i w zasadzie pierwsza rzecz, którą powinno się zrobić, jeśli chodzi o zaistnienie w mediach społecznościowych. Nie należy oczywiście zapominać o innych serwisach, których w zasadzie jest teraz cała masa. Jednak zajmijmy się kilkoma najważniejszymi.

Kolejnym wartym uwagi serwisem jest Twitter działający na zasadzie mikrobloga, gdzie umieszcza się krótką treść, czyli informujesz, czym w danym momencie się zajmujesz, co robisz, bądź wrzucasz link do strony, artykułu, video, reklamy produktu itp.

Następnymi, które trzeba wymienić, są YouTube i Vimeo. Ich chyba bliżej przedstawiać nie trzeba, szczególnie tego pierwszego. I tam warto założyć konta, z tego względu że jeśli masz do przekazania treść i chciałbyś podzielić się nią w formacie video bądź umieścić coś w tej formie, to i tutaj wybór jest równie oczywisty. YouTube do tego ma tę ciekawą możliwość, że jest możliwość subskrypcji Twojego kanału dla internauty, a więc wynika z tego dodatkowa korzyść.

Co jeszcze? A tak. Nie można zapomnieć o Google +. Wujka Google każdy chyba zna. I ów wujek posiada swój serwis społecznościowy, jakim jest właśnie Google +. Kolejna świetna możliwość na zaistnienie w mediach, nawiązanie nowych relacji, jak i oczywiście możliwość zaprezentowania się i reklamy tego, co się robi.

Można także wspomnieć o naszym rodzimym GoldenLine, który jednak stracił trochę na popularności jednak i tam można się znaleźć, szczególnie jeśli nastawiony jesteś np. na poznawanie konkretnych ludzi z Twojej branży. Do powyższych nazw dorzucić można jeszcze LinkedIn i Pinterest.

Te kilka wymienionych serwisów stanowią podstawę dla każdego, kto chce zaistnieć w Internecie. Mają duży „przepływ” ludzi i są świetną możliwością dla wszelkiego rodzaju marketingu. Dzięki nim trafisz do szerszego grona odbiorców, jak i pozyskasz nowe wartościowe kontakty oraz znajomości.

Dlaczego warto działać poprzez media społecznościowe? Jak zostało przed chwilą wspomniane, jest to możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców. Jest jeszcze jedna ważna zaleta korzystania z nich. Masz również możliwość poznania i kontaktowania się z osobami zajmującymi się podobną dziedziną co Ty. Na Facebook czy Google + możesz dołączyć do grup tematycznych związanych z Twoją branżą i zainteresowaniami. Jeśli np. zajmujesz się marketingiem online, szukaj grup o tej tematyce i poproś o dołączenie. Mądrze zrobisz, jeśli zaczniesz się tam również udzielać, pisać wartościowe treści. Zresztą warto, żebyś na wszystkich serwisach oferował taką treść. Dasz się przez to poznać jako osoba konkretna, a nie amator. Szukaj też forów tematycznych, specjalistycznych, związanych z Twoją działalnością i udzielaj się tam również.

W dzisiejszych czasach używanie mediów społecznościowych jest dobrym fundamentem pod zbudowanie wizerunku i zaufania. Po prostu osoba, która chce dowiedzieć się więcej o Tobie, jak i na temat tego, czym się zajmujesz i co robisz ma odniesienie w postaci właśnie mediów i może zobaczyć tam wszystko, co związane jest z Tobą i tym, co robisz. Nie jesteś dzięki temu osobą znikąd, masz zaplecze. Wykorzystuj serwisy i media społecznościowe mądrze, a będą dla Ciebie pracować. Może to być również Twój sposób na wyniesienie Twojego biznesu na wyższy poziom.

Artykuł źródłowy: JakNapisac.com

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *