Posted on Leave a comment

Memy, czyli życie społeczne w czasach kultury obrazu

Instytut Dziennikarstwa Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do udziału w konferencji pt. “Memy, czyli życie społeczne w czasach kultury obrazu” i warsztatach, które odbędą się w dniach 17-18 listopada 2016 r. w Warszawie.

Mem jako forma wypowiedzi jest charakterystyczny dla Web 2.0. Daje możliwość współtworzenia sieci – upodmiotowiła odbiorców do roli twórców, ale także jest przejawem demokratyczności internetu – nie tylko oglądam, tworzę, ale również w szybki i łatwy sposób mogę się tym podzielić ze znajomymi, choćby poprzez funkcję serwisów społecznościowych (like, share, up, down).

Do udziału w konferencji zaproszeni są badacze i teoretycy mediów wszystkich uczelni wyższych oraz różnych instytutów badawczych i firm z całej Polski.

Trzy grupy warsztatowe:

1. Analiza okulograficzna, ekspert: dr hab. Izabela Krejtz

Sekcja warsztatowa, podczas której uczestnicy poznają podstawy badań eyetrackingowych, wspólnie z prowadzącym zaprojektują badanie (analizę przekazu medialnego – statycznego i dynamicznego) oraz przejdą wszystkie etapy przygotowania badania w programie Tobii Studio, a także przeprowadzą testowe badanie okulograficzne przy użyciu eyetrackera firmy Tobii.

2. Analiza etnograficzna, ekspert: dr hab. Anna Malewska-Szałygin

Sekcja warsztatowa, w której uczestnicy będą dyskutować kwestie przygotowania i realizacji etnograficznych projektów badawczych poświęconych analizie funkcji współczesnych mediów w różnych grupach społecznych.

3. Analiza pragmatyczna i semantyczna, ekspert: dr hab. prof. UŚ Dobrosława Wężowicz-Ziółkowska

Sekcja warsztatowa, w której prowadzący przedstawi najważniejsze założenia analizy pragmatycznej i semantycznej oraz zaprezentuje ich użycie na przykładzie analizy wybranych przekazów medialny – tekstów oraz materiałów audiowizualnych.

Liczba miejsc w każdej z trzech sekcji warsztatowych jest ograniczona – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zobacz
Ogłoszenie o konferencji

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *