Posted on Leave a comment

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru opakowań firmowych?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru opakowań firmowych?

Prowadzisz własny sklep i przygotowujesz regularnie paczki z produktami do wysyłki? Warto zatem, abyś zaopatrzył się w oryginalne opakowania, które pozwolą wzmocnić wizerunek Twojej firmy, a ponadto zabezpieczyć wysyłany towar przed różnego typu uszkodzeniami. Na co zatem należy zwracać największą uwagę podczas wyboru opakowań?

Wybierz wytrzymały na wszelkie uszkodzenia materiał

W pierwszej kolejności warto rozważyć zakup opakowania pod kątem jego solidności, a tym samym odporności chociażby na podarcie czy przemakanie. W tym miejscu świetnie sprawdzają się zwłaszcza kilkuwarstwowe opakowania kartonowe, posiadające dodatkowe zabezpieczenie w postaci folii. Nadają się one do pakowania w zasadzie niemal każdego rodzaju produktu, a zwłaszcza książek, kosmetyków, bielizny i odzieży. Decydując się na taki właśnie wybór, można przyczynić się ponadto do ochrony środowiska naturalnego, gdyż karton bardzo łatwo poddaje się procesowi recyklingu.

Nie oznacza to jednak bynajmniej, że trzeba ograniczać się wyłącznie do opakowań kartonowych. Wcale nie gorszą propozycją okażą się tego typu alternatywne rozwiązana, jak opakowania szklane czy drewniane. Jest to doskonałe rozwiązanie głównie w przypadku pakowania kruchych przedmiotów, drogocennych elementów biżuterii, prezentowych słodyczy, płyt CD i DVD, a także ekskluzywnych trunków. Ostatecznie można zdecydować się również na opakowania wyprodukowane na bazie tworzyw sztucznych. W tym przypadku zyskujemy ponadprzeciętną trwałość i elastyczność opakowania, niemniej zwykle tracimy na walorach estetycznych oraz szkodzimy naturalnemu ekosystemowi.

Pozwól się zaskoczyć nietuzinkowym designem!

Ograniczenie się jednak wyłącznie do wytrzymałości opakowań kartonowych i pozostałego rodzaju byłoby sporym błędem. Otóż przygotowując firmowe przesyłki, w co najmniej równym stopniu warto zwracać uwagę na efektowny design opakowania, stanowiący doskonałą wizytówkę firmy. Na rynku papierniczym są obecnie świadczone profesjonalne usługi projektowania opakowań, dlatego warto z całą pewnością skorzystać z takiej właśnie możliwości. Zwykłe opakowania kartonowe sprawiają zupełnie odmienione wrażenie, jeżeli znajdą się na nich chociażby pozłacane wzory, kwiatowe kompozycje, czy też inne elementy ozdobne.

Warto zarazem wziąć pod uwagę zamieszczenia na opakowaniu logo własnej firmy, co pozwoli w znaczącym stopniu wpłynąć na rozpoznawalność marki pośród klientów. Taki krok umożliwi wzmocnienie nie tylko zewnętrznych działań PR-owych, lecz także wewnątrz danego przedsiębiorstwa. Dobrym pomysłem okaże się również zapewne skorzystanie z oferty opakowań okolicznościowych, bożonarodzeniowych, czy wielkanocnych. Przed ostatecznym wyborem firmy projektującej opakowanie koniecznie należy zapoznać się z jej dotychczasowymi realizacjami, a także upewnić się, czy zostaną uwzględnione ewentualne sugestie.

Jakie parametry dodatkowo rozpatrzyć?

Poza designem opakowania oraz wytrzymałością materiału z jakiego zostało wykonane, nie można zapominać jeszcze o kilku istotnych cechach. Przede wszystkim nieważne czy to opakowanie kartonowe, czy jakiekolwiek inne, powinno ono być odpowiednio dopasowane do ciężaru, wielkości i gabarytów pakowanego produktu. W przeciwnym bowiem razie, istniałoby duże ryzyko uszkodzenia opakowania, a tym samym samego towaru w trakcie jego dostarczania do odbiorcy.

Wybór wysokiej jakości opakowania nie jest zatem wcale tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Stosując się jednak do zaleceń przedstawionych w powyższym artykule, bez wątpienia uda się uniknąć podstawowych błędów zakupowych. Warto zachować szczególną ostrożność zwłaszcza wtedy, gdy do przesyłek firmowych wybieramy opakowania kartonowe. Tylko najlepsi producenci na rynku opakowań mogą bowiem zagwarantować ich wysoką jakość, a tym samym zadowalającą wytrzymałość.

Źródło: Elanopack – opakowania kartonowe i ich projektowanie.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *