Posted on Leave a comment

Nawet czas służy reklamie

Nawet czas służy reklamie

W dobie wszechobecnej reklamy firmy muszą szukać coraz to nowszych sposób dotarcia do swoich klientów. Jedno tylko się nie zmienia, każdy z nas jest więźniem czasu. Musimy go sprawdzać, kontrolować, uważać żeby się nie spóźnić.

Nic więc dziwnego, że dużą popularnością cieszą się gadżety reklamowe, które pozwalają mierzyć czas. Są to zegary ścienne i niewielkie gabarytowo zegarki biurkowe, ale prym wiodą kalendarze. Niezwykle użyteczne, bardzo uniwersalne, a na dodatek umieszczane w wyeksponowanych miejscach. Wiele osób zaczyna swój dzień od spojrzenia w kalendarz.

W zależności od typu i formatu kalendarza oraz materiału z jakiego został wykonany, w tej kategorii gadżetów występuje ogromne zróżnicowanie, co pozwala firmom na dowolne kształtowanie asortymentu wykorzystywanych gadżetów reklamowych, a nawet bezproblemowe zmiany wraz z kolejnymi sezonami.

Występuje kilka rodzajów kalendarzy reklamowych. Do najmniejszych i najtańszych należą kalendarzyki listkowe.

Nawet czas służy reklamie - Plan marketingowy - Strategia promocji

Kalendarze listkowe

Są tanie i bardzo wygodne, nadają się dla każdego. Sięgają po nie zarówno duże korporacje, jak i niewielkie firmy. Kalendarzyki tego typu bywają też chętnie wykorzystywane w marketingu politycznym przez kandydatów na różne stanowiska, gdzie liczy się każdy oddany głos. Jednostkowa cena takiego kalendarza jest znikoma, zamawia się je w dużych nakładach. Mają format wizytówek i w tym charakterze można je wykorzystać.

Kalendarze listkowe mają jednak jedną ogromną wadę, tzn. bywają nieczytelne, a jeśli zanadto epatują nadrukami reklamowymi, bardzo często lądują na dnie śmietnika. Przeciętnemu odbiorcy takiemu kalendarza przydaje się w roku maksymalnie jeden jego egzemplarz. W związku z niską ceną kalendarzyków listkowych i nadmiernym zaufaniem do tej formy promocji każdego roku w koszach lądują ogromne ich ilości.

Jak twierdzą fachowcy, lepszą inwestycją może okazać się inwestycja w porządne wizytówki.

Kalendarze biurkowe

Leżące lub stojące, z kalendarium w układach miesięcznych albo tygodniowych, są bardzo wygodne i użyteczne. Kalendarze w dużych formatach (podkładki na biurko) są idealnym narzędziem ułatwiającym pracę każdego, kto spędza przy biurku większość czasu. Kalendarze z obracanymi kartkami sprawdzają się lepiej w niewielkim, ale zapewniającym dobrą czytelność formacie. Ostatnimi czasy bardzo często wbudowuje się je w różnego rodzaju organizery i zestawy typu zegar z kalendarzem, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność.

Kalendarze ścienne

Występują w układach z kalendarium rocznym bądź w formie kalendarzy trójdzielnych (najczęściej). Kalendarze tego typu mają bardzo dużą powierzchnię reklamową, na której można przemycić sporo informacji. Możliwość ta jest na tyle kusząca, że trzeba się pilnować by nie przesadzić z ich nadmiarem, kalendarz stanie się przez to nieczytelny i mało atrakcyjny wizualnie.

Kalendarze książkowe

Raz w roku nabywają je chyba wszyscy. Służą pomocą biznesmenom, pracownikom, a nawet studentom, którzy nie chcą zapomnieć o ważnych wydarzeniach. Im lepsza jakość kalendarza, tym większe są szanse na to, że będzie używany. Kalendarze te można dość łatwo spersonalizować tłocząc na nich, bądź nanosząc w inny sposób, imię i nazwisko osoby, którą chcemy kalendarzem obdarować.

Nawet czas służy reklamie - Plan marketingowy - Strategia promocji

Artykuł powstał we współpracy z byw.pl – kalendarze (porównywarka cen).

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *