Posted on Leave a comment

Odpuść sobie toksyczne otoczenie

Odpuść sobie toksyczne otoczenie

Każdy, kto ma zamiar spełnić swoje marzenia, osiągnąć sukces, zrobić coś wyjątkowego, musi zdać sobie sprawę, jak na własny sposób myślenia i podejście do tego, co się robi, może wpłynąć toksyczne otoczenie. Nie jest żadną niespodzianką, że są ludzie, którzy dążą do sukcesu i lepszego poziomu życia i są też tacy, którzy skutecznie próbują im przeszkodzić.

Mowa w tym artykule będzie oczywiście o ludziach i pewnych ich zachowaniach, które obserwujemy w życiu i które każdy z nas zna. To tzw. toksyczni ludzie, których jedynym zadaniem jest jak najbardziej „nabroić” w czyimś życiu i w tym, co ktoś robi.

Toksyczne otoczenie pociągnie Cię w dół.

Zazdrość, zawiść, narzekanie, pesymizm, plotkowanie to tylko niektóre cechy toksycznych osobowości. Zakładać można, że dane było Ci ich spotkać i doświadczyć nie raz tzw. działania tychże ludzi. Jedyny cel, jaki im przyświeca, to żebyś czuł się tak samo źle, jak i oni. Zrobią wszystko, co niezbędne, żebyś osiągnął taki sam stan, ponieważ będą czuli się lepiej dzięki temu. Im więcej osób sprowadzą w dół do własnego poziomu, tym większa będzie ich chora satysfakcja, jak i potwierdzą w ten sposób własne przekonanie na temat faktu, że rzeczywiście wszędzie i ze wszystkimi jest źle.

Codziennym wręcz zjawiskiem, jakie serwuje toksyczne otoczenie, jest zabijanie kreatywności. Wystarczy, że ktoś wyjdzie przed szereg i postanowi realizować to, co zamierza, być naprawdę sobą a dajmy na to, jak dodatkowo zacznie odnosić sukcesy, to już naprawdę trzeba będzie go koniecznie sprowadzić w dół. Przyjrzyjmy się teraz czemuś.

„Zostaw to, to nie dla Ciebie”, „nie zrobisz tego”, „nie uda Ci się”, „nie masz umiejętności”, „jesteś głupi i niezdarny”, „robiłem to kiedyś i mi nie wyszło, więc Ci też nie wyjdzie”, „może lubisz to robić, jednak nie oczekuj dobrych wyników”, „nie wychylaj się, lepiej zostań tam, gdzie jesteś” itd.

Znasz to? To tylko kilka stwierdzeń i raczej w lekkiej wersji, ponieważ jak wiemy, toksyczni ludzie nie tylko w słowach są mocni, lecz i w czynach także. Zamiast poświęcać czas na poprawę własnego życia i odnieść jakiś sukces, będą trwonili go na uprzykrzenie Twojego życia.

Często są to również tzw. mordercy marzeń. Nie mają własnych i z przyjemnością zabiją również Twoje. Działa to na zasadzie: „jak ja nie mam to i nikt inny też nie będzie miał”. Tę zasadę toksyczności można wkleić w każdy aspekt życia. Nieważne czy dotyczyć będzie to posiadania marzeń, fajnych rzeczy, udanego związku, świetnej pracy. Jak ktoś ma coś fajnego, to dobrze będzie zrobić wszystko, żeby tego nie miał. To ich dewiza.

Zostaw toksyczne otoczenie za sobą.

Jeśli faktycznie masz zamiar coś osiągnąć, zrealizować, cieszyć się życiem, to nie ma „zmiłuj się” nad zatruwającymi Twoje życie ludźmi. I nie chodzi wcale o tworzenie konfliktów, walkę, odpłacanie tym samym. Nie należy się zniżać do takiego samego poziomu. To, co trzeba zrobić to opuścić i odpuścić sobie takie towarzystwo. Pójść własną drogą. Musisz wiedzieć, że w otoczeniu, które zamiast Cię wspierać, robi wszystko w odwrotnym kierunku, nie ma żadnej mowy o tym, żeby nastąpił jakikolwiek rozwój, sukces czy radość. Zawsze szukaj takich ludzi, którzy będą Cię dopingować, wśród których czujesz się dobrze i którzy rozumieją to, co robisz i nie przeszkadzają Ci w tym, a wręcz zachęcają do rozwoju. To można porównać także do żyznej gleby, na której wszystko, co robisz, rozkwita, jak należy. Masz wtedy wszystko, co powinieneś mieć do właściwego rozwoju i tworzenia, a także po to, aby odnieść sukces. Odpuść sobie toksyczne otoczenie. Powiedz mu stanowcze i głośne “nie”!!!

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *