Posted on Leave a comment

Ogłaszanie upadłości – o czym trzeba pamiętać?

Jeżeli czujesz, że pewne kwestie finansowe wymykają Ci się z rąk i planujesz ogłosić upadłość – niezależnie czy chodzi o upadłość konsumencką czy firmową – to ten tekst jest dla ciebie. Wskażemy w nim najważniejsze kwestie związane z upadłością i to, o czym należy przy tym procesie pamiętać!

Przede wszystkim zaznaczmy na początku, że proces upadłości nie oznacza końca Twojej kariery zawodowej czy prywatne problemy praktycznie przez cały czas. Jest w wielu przypadkach rozwiązaniem (choć ostatecznym) prowadzącym do możliwości nowego startu.

Dlaczego warto wnioskować o upadłość?

Jeżeli Twoje długi zaczynają Cię przerastać i nie masz perspektyw na ich spłatę, to najgorsze co możesz zrobić to branie kolejnych pożyczek i wpadanie w spiralę zadłużenia. Ciężko się z niej wykaraskać, a dług będzie raczej cały czas rósł, a nie malał. Z tego względu korzystne powinno być ogłoszenie upadłości.

Choć opcja ta traktowana jest jak ostateczność to sięga po nią wielu konsumentów oraz firm. W praktyce ogłasza ją sąd i tylko tam należy się zwrócić z wnioskiem o upadłość. To sąd zdecyduje o podziale Twojego majątku, rozezna się w Twojej sytuacji i pomoże Ci wyjść z problemów finansowych. Oczywiście, stracisz większość rzeczy, które udało Ci się dotychczas zebrać, jednak nie majątek jest tu najważniejszy – po upadłości wyjdziesz na zero i nie będziesz miał kolejnych problemów ze spłatą długów.

I co dalej?

Pamiętaj, że żeby ogłosić upadłość musisz mieć odpowiednie powody. Nie jest tak, że sąd wyda pozytywną decyzję jeżeli jesteś w stanie spłacać długi, a po prostu chcesz ich uniknąć. Wniosek trzeba odpowiednio uzasadnić, a najlepiej w tym celu udać się do prawników.

Jeżeli interesujesz się tym tematem, chciałbyś zgłębić swoją wiedzę związaną z procesem upadłości – wejdź na stronę internetową https://www.tgc.eu/en. Znajdziesz tam wiele interesujących informacji o kwestiach upadłości, wymaganych dokumentach i opłatach z jakimi ten proces się wiąże. Nie zwlekaj – każdy dzień zwiększa Twój dług i może prowadzić do kolejnych problemów!

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *