Posted on Leave a comment

Raty online – czy każdy może z nich skorzystać?

Popularność zakupów przez Internet sprawiła, że sklepy oferują kupującym przeróżne metody płatności, w tym szybkie przelewy i przelewy mobilne. Minusem takich metod jest to, że z zakupów mogą skorzystać tylko osoby posiadające gotówkę na koncie. Rozwiązaniem tego problemu są raty online, które wprowadza coraz więcej sklepów.

Czym są i jak działają raty online?

Dzięki rozwiązaniu, jakie proponuje m.in. bluemedia, kupujący mają możliwość dokonać płatności za wybrany towar, bez względu na to, czy posiadają na koncie gotówkę. Sprzedawca natomiast otrzymuje zapłatę od banku, który udziela kredytu kupującemu. Klient wybiera raty online z dostępnych metod płatności, wypełnia wniosek i w ciągu piętnastu minut otrzymuje informację zwrotną, czy może skorzystać z oferty. Jeśli decyzja jest pozytywna, wtedy użytkownik od razu finalizuję transakcję, a spłata należności zostaje rozłożona na dogodne, dopasowane do możliwości finansowych raty. Co ważne, klient nie ponosi kosztów prowizji za obsługę transakcji!

Jakie są korzyści z wyboru raty online?

Przede wszystkim z rat online może skorzystać każdy, kto jest pełnoletni, mieszka w Polsce i udokumentuje swoje źródło i wysokość dochodów w sposób, który bank zaakceptuje. Oznacza to, że jeśli użytkownik zarabia i ma dochody, ale aktualnie na coś go nie stać, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z rat. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient ma możliwość skorzystania z korzystnych ofert cenowych i zakupienia potrzebnych mu produktów od ręki. Dodatkowo im więcej osób skorzysta z rat online, tym większe prawdopodobieństwo, że procent będzie niższy, a koszt ostateczny jednej raty bardzo korzystny dla konsumenta. Raty online są także dobrym sposobem na budowanie historii kredytowej. Pozwala to na wzmocnienie pozycji konsumenta, np. w BIK-u. Brak konieczności wychodzenia z domu jest kolejnym plusem na rzecz rat online. Szybkość i prostota realizacji w tym przypadku zachęca kupujących do podjęcia decyzji o tej metodzie płatności.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz
spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *