Posted on Leave a comment

Skuteczne pozyskiwanie klientów na Facebooku

Skuteczne pozyskiwanie klientów na Facebooku

Pozyskiwanie klientów w mediach społecznościowych opiera się przede wszystkim na określeniu kto może rzeczywiście stać się klientem. Zatem kto kupuje produkty, jak przebiega cykl zakupowy, kto korzysta z oferty usług, w jakim przedziale są użytkownicy oraz jakie są ich zainteresowania. Odpowiedź na te wszystkie pytania pozwala określić jaka jest grupa docelowa oraz jakie należy zastosować środki reklamowe i kanały dystrybucji.

Nowi klienci pozyskiwani za pomocą Facebooka

Aby możliwe było pozyskiwanie klientów na Facebooku najpierw należy wykonać analizę ich obecności w tym właśnie medium. Konieczna jest także weryfikacja działań konkurencji oraz szczegółowe opracowanie strategii własnych działań. Facebook jest doskonałym źródłem w zakresie pozyskiwania klientów i to w przypadku wielu branż. Potwierdzają to liczne statystyki, będące dowodem skutecznego przekazu reklamy za pośrednictwem Facebooka. Co ważne Facebook nieustannie wprowadza zmiany w systemie, przekładające się na modyfikację widoków jakie dostępne są w panelu. Aktualne najnowsze zmiany w panelu reklamowym Facebooka umożliwiają wybór sześciu celów marketingowych. Jest to aktywność, rozpoznawalność, ruch, kontakty, sprzedaż oraz promocja. Ma to ułatwić realizację celów biznesowych. Dodatkowo większość celów dostępnych na Facebooku wymaga określenia lokalizacji, o czym więcej przeczytać można w notatce Facebooka. Warto także sprawdzić dokładnie które cele reklamowe Facebooka mogą przyczynić do realizacji celu, którym jest pozyskiwanie większej ilości klientów dla firmy.

Zwiększenie rozpoznawalności marki

Wybór celu jakim jest zwiększenie rozpoznawalności marki wiąże się z kierowaniem przekazu reklamowego do osób, które mogą w największym stopniu go zapamiętać. Jest to kampania, która może pomagać w dotarciu do szerokiego grona odbiorców, poprawiając rozpoznawalność marki czy też jej usługi produktów. Natomiast w przypadku, kiedy celem kampanii jest wygenerowanie ruchu, wówczas konfiguracja pozwala na budowanie ruchu na stronie oraz generowanie konwersji. Strona musi jednak spełniać oczekiwania użytkowników i być dla nich atrakcyjna. Ruch kierować można do witryn internetowych, Messengera, aplikacji czy WhatsAppa. Celem kampanii może być również aktywność, co nie przekłada się bezpośrednio na pozyskiwanie klientów. Pomaga to jednak dotrzeć do odbiorców z publikowaną treścią. Może do zatem generować polubienia strony oraz prowadzić do reakcji na wydarzenie. Natomiast w przypadku chęci szybkiego uzyskania nowych klientów dla firmy można wdrożyć kampanię z celem kontakt. W jego ramach korzysta się z formularzy błyskawicznych, generujących możliwości tworzenia połączeń telefonicznych oraz komunikacji dzięki Messengerowi. Istnieje także możliwość stworzenia grupy odbiorców wykorzystując dane na tematy interakcji. Zależy to zatem od tego jakie działania podjęli użytkownicy pod takimi materiałami jak film, formularz kontaktowy, strona na Facebooku, materiały na Instagramie, materiały błyskawiczne, wydarzenia.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *