Chcesz promować firmę w internecie, ale nie wiesz jak? Łatwiej i ekonomiczniej promować produkty i usługi posiadając przemyślaną strategię postępowania. Znajdziesz w tym miejscu przykład strategii promocji internetowej przygotowany dla niewielkiej firmy sprzedającej akumulatory trakcyjne. Opisano szereg działań z zakresu reklamy, marketingu szeptanego, PR oraz oszacowano ich koszt.
Zapoznaj się z przykładem strategii promocji internetowej utworzonej dla firmy „Batper” sprzedającej akumulatory trakcyjne.
Uwaga! Nazwy własne są fikcyjne. Jeśli interesuje Cię zlecenie przygotowania strategii promocji internetowej dla Twojej firmy zobacz tutaj .
Może również zainteresować Cię strona MarketingInternetowy.biz
Kompletny tekst: Strategia promocji internetowej dla firmy “Batper” Akumulatory Trakcyjne
Okładka
Spis treści
Spis treści
Streszczenie
1. Opis firmy
1.1. Przedmiot działalności
1.2. Obszar działania
2. Cele marketingowe
3. Odbiorcy przekazu według branży
3.1. Branża rolnicza
3.2. Branża spożywcza
3.3. Powierzchnie przemysłowe i magazynowe
4. Badanie zainteresowania
4.1. Słowa kluczowe
4.2. Analiza trendów
5. Analiza strony firmowej
5.1. Profil użytkownika i zachowanie
5.2. Wskaźniki – dane wyjściowe
5.3. Pozycja
6. Reklama
7. Marketing szeptany
7.1. Artykuły sponsorowane
7.2. Artykuły w serwisach dziennikarstwa obywatelskiego
7.3. Artykuły do przedrukowania
7.4. Wpisy na forach, komentarze pod artykułami
7.5. Teksty SEO
8. Harmonogram wdrożenia
9. Budżet
Podsumowanie
Spis tabel
Spis wykresów
Streszczenie
Strategia promocji powstała dla firmy „Batper”, zajmującej się sprzedażą, remontami i naprawą akumulatorów trakcyjnych. W ofercie znajdują się akumulatory trakcyjne nowe i używane. Firma powstała w 2003 r. Właściciel zdecydował się na wdrożenie przemyślanej strategii marketingowej, aby poprawić sprzedaż i zwiększyć rozpoznawalność marki.
Planowane działania uwzględniają promocję za pośrednictwem internetu. Mają na celu zwiększenie ilości naturalnych odsłon strony (tzn. wykonanych przez realnych użytkowników), które przełożą się na wzrost sprzedaży. Mogą być wdrażane niezależnie od siebie, chociaż najlepsze efekty zapewni kompleksowe wdrażanie.
Dostępny budżet na promocję został określony na 2 000 zł brutto miesięcznie. W przypadku dysponowania większym budżetem istnieje możliwość rozszerzenia zakresu prowadzonej promocji internetowej.
Zdecydowano, że strategia koncentrować się będzie na budowaniu pozytywnego wizerunku firmy w internecie i wdrażaniu wybranych działań z obszaru SEO, aby poprawić jej pozycję. Zleceniodawca odrzucił niektóre kanały promocji już na etapie formułowania celów marketingowych.
Niniejszy dokument podzielono na dwie główne części: analityczną i wdrożeniową. W części analitycznej wykorzystano dane z narzędzi analitycznych, uzyskane metodą desk reserch oraz pochodzące od właściciela firmy. Część wdrożeniowa obejmuje wskazanie dostępnych kanałów reklamy i promocji, oszacowanie kosztów, harmonogram prac na najbliższe 3 miesiące oraz wymagany budżet.
To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com .
Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)
Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)