Posted on Leave a comment

Streaming produktów – na czym polega?

Streaming produktów – na czym polega?

Jeszcze do niedawna wystarczyła reklama telewizyjna lub internetowa, by dotrzeć do szerszego grona potencjalnych odbiorców. Jednak obecnie, z powodu dużej konkurencji, warto stosować nowoczesne rozwiązania, aby dotrzeć do szerszego grona konsumentów. Jednym z nich jest live streaming, który może być prowadzony w ramach kampanii produktowej Google.

Live streaming produktów – co warto wiedzieć?

Niemal w każdej branży panuje niezwykle duża konkurencja. Obecnie reklama telewizyjna powoli odchodzi w zapomnienie, gdyż jest nie tylko droga, ale społeczeństwo coraz więcej korzysta z Internetu. Jak pokazują badania to właśnie w Internecie należy szukać rozwiązań marketingowych. Warto zatem wykorzystać ten kanał komunikacyjny, aby dotrzeć do większego grona odbiorców. Jednocześnie takie rozwiązanie nie zawsze jest drogie. Doskonałym rozwiązaniem jest streaming produktów w kampanii produktowej Google.

Dzięki temu można wyprzedzić konkurencję, gdyż live streaming produktów dopiero zyskuje na popularności. Transmisje możesz tworzyć dzięki Google Hangouts i publikować je na swoim kanale na Youtube, a także na swojej stronie internetowej. Możesz również wchodzić w interakcje ze swoimi potencjalnymi klientami na czacie i odpowiadać na pytania na żywo dotyczące kampanii produktowej.

Reklama dźwignią handlu

Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Żeby dotrzeć do odbiorców trzeba zaprezentować treść w oryginalny i interesujący sposób. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest internet. Zatem warto wykorzystać streaming produktów wykorzystując do tego kampanie produktowe. Google Ads daje wiele możliwości. Można zdecydować się na reklamy True-View-in-Stream, które wyświetlane będą przed filmami na Youtube. Przy czym istotne jest, że płaci się jedynie za wyświetlenie całej reklamy przez użytkownika, jeśli jest krótsza niż 30 sekund bądź za każde 30 sekund obejrzanej treści reklamowej. Takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści prowadzenia kampanii produktowych.

Przede wszystkim zwiększa ruch w witrynie, co ma niewątpliwie duże znaczenie dla pozycjonowania. Ponadto zwiększa zasięg marki i sprawia, że staje się ona rozpoznawalna. Co więcej, taka kampania produktowa nie jest nachalna, gdyż każdy widz może pominąć reklamę po 5 sekundach. Można zdecydować się również na reklamę w przerywniku filmu. Wtedy mamy pewność, że oglądający ją obejrzy, gdyż nie można jej pominąć. Takie reklamy trwają zaledwie 6 sekund, muszą zatem zawierać bardzo ciekawą i skondensowaną treść. W tym przypadku płaci się za każde 1000 wyświetleń reklamy.

Cena ma znaczenie

Inną reklamą na jaką można się zdecydować w ramach prowadzenia kampanii adwords jest TruView Dicovery. Takie reklamy wyświetlane są w wynikach wyszukiwania Youtube. Na liście rozwijalnej obok polecanych użytkownikowi filmów, a także na stronie głównej Youtube na komórki. Reklama wyświetlana jest w formie miniatury i obrazu będącego fragmentem filmu. Płaci się jedynie w sytuacji, gdy zainteresowany reklamą użytkownik w nią kliknie. To dobry sposób na kampanię produktową, np. wprowadzenia nowego produktu na rynek.

Prowadzenie kampanii adwords na urządzeniach mobilnych

Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie nie korzystania ze smartfona. Na nim zamawia się jedzenie, przegląda sieć i korzysta z wielu aplikacji, stąd to doskonały kanał reklamowy. W ramach kampanii produktowej Google można skorzystać z reklamy Out-Stream, która wyświetlana jest w aplikacjach mobilnych sieci reklamowej Google i w witrynach partnerów. Takie reklamy na początku wyświetlane są bez dźwięku dopiero po kliknięciu w nią użytkownik wyłącza wyciszenie. Reklamodawca płaci za wyświetlenie przynajmniej połowy reklamy, za każdy tysiąc wyświetleń.

Warto zatem zdecydować się na streaming produktów. Dzięki temu można znacząco zwiększyć zyski firmy. Istotne znaczenie ma tutaj fakt, że dotarcie do większego grona klientów jest możliwe dzięki możliwościom, jakie daje internet. Również istotne znaczenie ma fakt, iż płaci się tak naprawdę dopiero za wyświetloną reklamę, co jest swoistą kropką nad „i”. Kampania produktowa Google daje naprawdę spore możliwości, jeśli uruchomi się kanał wideo.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *