Posted on Leave a comment

Torby papierowe jako reklama Twojego biznesu

Torby papierowe jako reklama Twojego biznesu

Nie ulega wątpliwości, że promowanie usług i produktów danej firmy to proces bardzo skomplikowany i czasochłonny. Każdy przedsiębiorca chce, aby jego marka była rozpoznawalna i uznawana wśród szerokiego grona odbiorców. W związku z tym wiele dużych i małych firm coraz bardziej docenia marketing szeptany, który w sposób spontaniczny wpływa na zyskanie dużej liczby potencjalnych klientów. Przydatnym narzędziem reklamowym okazać się mogą torby papierowe, przyczyniające się do wzrostu rozpoznawalności danej marki. Obecnie świadomość ekologiczna jest bardzo istotna, zatem bez wątpienia reklamówki wykonane z papieru ocieplą wizerunek firmy, rekomendującej BIO rozwiązania.

Torby papierowe – czym się charakteryzują?

Opakowania ekologiczne coraz częściej wypierają swoje plastikowe odpowiedniki, co przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Torby papierowe wyróżniają się przede wszystkim tym, że są wbrew pozorom wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Zazwyczaj używane są do przenoszenia zakupów lub przechowywania artykułów spożywczych, ubrań, zabawek etc. Wiele firm wyzbywa się plastikowych reklamówek na rzecz ich ekologicznych zamienników, ponieważ chcą wypromować swoją markę i zyskać miano świadomej działalności. Tego rodzaju zabiegi są wykonywane przede wszystkim po to, aby zdobyć uznanie wśród potencjalnych kontrahentów oraz ocalić planetę przed działaniem szkodliwych zanieczyszczeń. Elegancki wygląd, a także poręczność i lekkość sprawiają, że papierowe torby znajdują zastosowanie w wielu branżach. Idealnie sprawdzą się także do przenoszenia produktów sypkich. Ze względu na materiał, z którego są wykonane, można na nich umieścić logo firmy, slogany reklamowe lub przewodnie hasła działalności.

Torebki papierowe – funkcja i cel

Torby ekologiczne mają tak naprawdę dwie funkcje – służą do przenoszenia produktów oraz są świetnym nośnikiem reklamowym. Papierowa torba swoją popularność zawdzięcza między innymi temu, że jest przedmiotem użytkowym, wykonanym z materiału, który w 100% ulega recyklingowi. Plastikowe torby są obecnie rzadko stosowane, ze względu na szkodliwość oraz długi czas rozkładu. W związku z tym ich BIO odpowiedniki zyskały sławę na rynku i cieszą się uznaniem wśród wielu konsumentów. Ich funkcjonalność sprawia, że dodatkowo zapewniają dobrą renomę oraz ocieplają wizerunek firmy. Dzieje się to na skutek tego, że osoby, które na co dzień wykorzystują torby papierowe np. w trakcie zakupów, są w rzeczywistości żywymi nośnikami reklamowymi. Torebki przyjazne środowisku, wykonane w staranny sposób, przykuwają wzrok przechodniów i w sposób delikatny reklamują dany produkt, sklep, salon itp. 

Jeżeli chcesz zamówić ekskluzywne torby papierowe dla swojego biznesu, koniecznie zajrzyj na stronę polskiego producenta.  Torby Duet oferują szereg uszlachetnień i rozwiązań dla papierowych toreb reklamowych, które z pewnością przyciągną wzrok postronnych obserwatorów.

Papierowe torby – czyli jak stworzyć ekologiczny wizerunek biznesu?

Torebki papierowe doskonale sprawdzają się jako chwyt marketingowy, przyciągający szereg zadowolonych klientów. Ta idealna alternatywa dla przedsiębiorstw jest bardzo skuteczna zwłaszcza w dobie obecnej, gdzie jesteśmy wręcz zasypywani informacjami, a billboardy reklamowe znajdują się niemal wszędzie. Dobrym rozwiązaniem na zapewnienie firmie długotrwałej przewagi na rynku jest wymienienie standardowych foliówek na papierowe zamienniki. Aby nagłośnić inicjatywę dbania o środowisko naturalne, warto zainwestować w papierowe torebki prezentowe. Można w nich umieścić EKO gadżety, które będą przekazane klientom np. długopisy, notesy. Taki zabieg z pewnością zwróci uwagę potencjalnych klientów i kontrahentów oraz pozwoli na zbudowanie ekologicznego wizerunku działalności.

torba wykonana z papieru

Spersonalizowane torby papierowe

Kupując torby wykonane z papieru, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na solidność wykonania, lecz również na oryginalny i elegancki wygląd produktu. Wysoka jakość jest niewątpliwie wizytówką danego biznesu, w związku z tym trzeba zadbać o to, aby papierowe torby posiadały niebanalny design i rzucały się w oczy przechodniów. Ich projekt powinien ściśle współgrać z produktem i nawiązywać do marki – całość musi być ze sobą spójna. Na torbie umieścić można slogan firmy lub hasło reklamowe, co jest istotną kwestią w marketingu. Istnieje nawet możliwość ozdabiania ich w wyjątkowe wzory na szczególne okazje, takie jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, walentynki, czy też Halloween. Aby nadać torbie ciepłego charakteru, należy dorysować na niej uśmiechniętą buźkę, umieścić zwrot “Miłego dnia” lub “Smacznego” – w przypadku używania papierowych toreb do dostarczania jedzenia na wynos.

Torby papierowe a środowisko

Gadżety wykonane z papieru to świetna opcja, aby zadbać o środowisko i dodatkowo wypromować swój biznes. Reklamowe materiały biodegradowalne nie tylko przyczynią się do zbudowania ekologicznego wizerunku firmy, lecz również sprawiają, że działalność będzie uchodzić za taką, której nie jest obojętny los naszej planety. Warto zaznaczyć, że torby papierowe z nadrukiem nie mają sobie równych, ponieważ pochłaniają dwutlenek węgla oraz podlegają recyklingowi. Materiał używany do produkcji papierowych toreb – włókno celulozowe – pozyskiwane jest z drzew, co czyni je produktem w 100% naturalnym. Papier bardzo szybko, bo w okresie od 2 do 6 miesięcy, ulega całkowitej degradacji – ma bowiem właściwości wysoce kompostowane. Kolorowe egzemplarze są tworzone za pomocą ekologicznych farb na bazie wody, które nie szkodzą środowisku. W przeciwieństwie do tradycyjnych foliówek, papierowe torby przyczyniają się do poprawy stanu Ziemi i są niezwykle funkcjonalne, a zarazem eleganckie.

Wytrzymałość papierowych toreb

Mimo swojego wyglądu, torby papierowe są wytrzymalsze, niż można byłoby się spodziewać. Wbrew obiegowej opinii, zniosą naprawdę intensywne użytkowanie. Wszystko zależy jednak od gramatury papieru – ściśle dopasowanej do rozmiarów torby. Testy i różnego rodzaju doświadczenia wykazały, że ten rodzaj torebek jest w stanie udźwignąć ciężar nawet do 11 kilogramów i można jej używać wielorazowo.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że torby papierowe wyposażone są w solidne uchwyty, bardzo często skręcane, co dodatkowo ułatwia korzystanie z torby oraz przedłuża jej trwałość.

torba papierowa z uchwytami

Podsumowanie

Torby wykonane z papieru są bardzo funkcjonalne i co najważniejsze – w pełni biodegradowalne. Nie zanieczyszczają środowiska naturalnego, co obecnie jest bardzo istotną kwestią. Oprócz posiadania wielu zastosowań, papierowe torby pełnią funkcję doskonałego nośnika reklamowego, przyciągają uwagę przechodniów i potencjalnych kontrahentów. Aby stworzyć solidny wizerunek firmy, warto postawić na ekologiczne rozwiązania.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *