Posted on Leave a comment

Uniwersytet w Białymstoku ogłasza konkurs na logo

Władze Uniwersytetu w Białymstoku ogłosiły w środę konkurs na logo uczelni. Jak mówią, ma ono pokazywać zaangażowanie naukowe i studenckie, ale też nawiązywać do natury. Prace można nadsyłać do 9 czerwca.

Uniwersytet w Białymstoku (UwB) świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia. “Jubileusz to okres pewnych podsumowań. 20 lat to okres, w którym możemy powiedzieć już o pewnych samodzielnych dokonaniach. To też moment, w którym rozpoczynamy kolejny etap rozwoju uczelni” – mówił w środę podczas konferencji prasowej rektor uczelni prof. Robert Ciborowski.

Jak dodał, chce on, by uczelnia była coraz bardziej rozpoznawalna. Stąd konkurs na logo.

Ciborowski powiedział, że logo ma połączyć: z jednej strony naukę i prestiż uczelni, z drugiej – miejsce, w którym znajduje się uczelnia – Białostocczyznę, ale też naturalne otoczenie i przyrodę.

To, iż uczelnia będzie miała nowy symbol, nie znaczy, że rezygnuje z godła, które ma się znajdować na ważnych dokumentach uczelni – podkreślił rektor. Natomiast logo – jak dodał – ma służyć do promocji, nowoczesnej komunikacji i pomóc dotrzeć do młodych ludzi.

Konkurs skierowany jest do firm i osób prywatnych. Główną nagrodą jest 5 tys. zł, a autor zwycięskiej pracy zostanie zaproszony do wykonania tzw. księgi znaku UwB. Swoje prace można nadsyłać do 9 czerwca, ogłoszenie wyników nastąpi do 23 czerwca – powiedziała kierowniczka działu promocji UwB Anna Mierzyńska. Dodała, że nowe logo ma być zaprezentowane w październiku podczas inauguracji roku akademickiego.

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął działalność w 1997 roku, wcześniej – jak informuje uczelnia – przez niemal 30 lat działał jako Filia Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie na dziewięciu wydziałach uczelni uczy się ok. 13 tys. studentów i zatrudnionych jest ponad 1,3 tys. pracowników, w tym ponad 750 nauczycieli akademickich.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *