Posted on Leave a comment

W jaki sposób studia mogą zwiększyć wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem?

W jaki sposób studia mogą zwiększyć wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem?

Małe i większe przedsiębiorstwa stanowią znaczną część polskiej gospodarki. Zatrudniają wiele osób, potrzebują również skutecznego, profesjonalnego zarządzania. W odpowiedzi na to powstała specjalność studiów – zarządzanie przedsiębiorstwem.

Czym charakteryzuje się ta specjalność?

Zarządzanie przedsiębiorstwem to studia stworzone dla osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu nadzorowania wieloma procesami zachodzącymi w firmach produkcyjnych, zarządzania zasobami materialnymi, finansowymi oraz ludzkimi. Pozwala na zdobycie niezbędnych kompetencji, potrzebnych do pełnienia funkcji kierowniczych oraz menedżerskich. Realizowane są na nim takie treści nauczania, jak ekonomika przedsiębiorstwa, zarządzanie strategiczne i marketing strategiczny, starowanie procesami produkcji, projektowanie procesów i systemów logistycznych czy ochrona własności intelektualnej. Dzięki temu absolwenci rozpoczynający pracę są w pełni przygotowani do pełnienia swoich funkcji, są specjalistami w swoim fachu. Studenci mają do wyboru również kilka specjalności.

Gdzie można studiować zarządzanie przedsiębiorstwem?

Specjalność tę można znaleźć m.in. na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Jest on tam realizowany jako studia I stopnia, specjalizacja na studiach II stopnia oraz studia podyplomowe (zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym). Dzięki temu studenci mogą zdobyć pełne wykształcenie i kompleksową wiedzę. Studia na WSEiZ odbywają się w trybie dziennym oraz zaocznym, dzięki czemu studenci mogą dopasować je do swoich potrzeb. Specjalność zarządzanie przedsiębiorstwem dużą wagę przywiązuje się do łączenia teoretycznych oraz praktycznych aspektów kształcenia. Studenci mają możliwość udziału w zajęciach praktycznych oraz odbywania staży w najlepszych polskich firmach. WSEiZ cieszy się renomą w środowisku oraz bardzo dobrymi opiniami studentów i absolwentów.

Jaka ścieżka zawodowa czeka absolwentów zarządzania przedsiębiorstwem?

Osoby, które zdecydują się na tę specjalność studiów, mogą liczyć na pozytywny rozwój kariery. Są to przyszłościowe studia, a specjaliści w tej dziedzinie poszukiwani są niemal w każdej firmie czy przedsiębiorstwie produkcyjnym. Zatrudniani są na stanowiskach kierowniczych, jako menedżerowie, specjaliści od HR, zarządzania i marketingu w niemal każdym sektorze. Mogą również postawić na niezależność i założyć własną firmę. Ze względu na uniwersalizm tej specjalności, mogą rozwijać się w kraju lub postawić na karierę międzynarodową.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *