Posted on Leave a comment

Wpływ odpowiedniego wizerunku marki na postrzeganie firmy

Wpływ odpowiedniego wizerunku marki na postrzeganie firmy

Dobry wizerunek marki jest w stanie wywrzeć doskonałe wrażenie na klientach już przy pierwszym kontakcie.

Precyzyjnie zaprojektowane elementy tożsamości wizualnej, w połączeniu ze starannie przygotowanymi materiałami reklamowymi są w stanie znacząco zwiększyć rozpoznawalność firmy. W ten sposób do podświadomości klienta dotrzeć można na długie miesiące, a nierzadko nawet lata. Aby uzyskać najlepsze efekty, warto skorzystać z oferty profesjonalnej agencji interaktywnej.

Nazwa i logo marki

Bez rozpoznawalnej nazwy, firmy posiadające własne strony internetowe mogą praktycznie zapomnieć o odniesieniu sukcesu w sieci. Z uwagi na dużą konkurencję, nie opłaca się promować produktów i usług w ramach oferty z trudną do zapamiętania lub zupełnie nietrafioną nazwą. Stanowi ona fundament każdej marki, wzbogacając przekaz każdego znaku graficznego. Logo jest zwykle pierwszym elementem, na podstawie którego marka jest oceniana. Bez odpowiednio przygotowanego symbolu, potencjalny klient może mieć trudności z zapamiętaniem firmy. Estetyczne logo ma szczególne znaczenie w przypadku marek i produktów, które w założeniach budowane są jako silne oraz wyraziste.

Rebranding i materiały reklamowe

Wiele firm może z czasem wymagać delikatnego odświeżenia. Rebranding zalecany jest przede wszystkim tym przedsiębiorcom, którym zależy na unowocześnieniu wizerunku poprzez zwiększenie bezpośredniego przekazu i podniesienie wartości marki na rynku. Można to również osiągnąć poprzez tworzenie stron www z odpowiednią zawartością i stosowanie odpowiednich materiałów reklamowych. Dotyczy to zarówno różnego rodzaju ulotek, wizytówek czy broszur, jak i firmowych kopert, dokumentów, folderów czy banerów. Firma może się skutecznie promować także dzięki plakatom i billboardom. Elementy te są niezwykle ważne w procesie kreowania odpowiednio spójnego wizerunku, który zapewnia przewagę nad konkurencją.

Zarówno materiały promocyjne, jak i elementy identyfikacji wizualnej czy profesjonalne strony www jest w stanie przygotować doświadczona agencja interaktywna. Należy do nich wyjątkowo kreatywny zespół Offon, który realizuje swoje projekty w oparciu o najświeższe rozwiązania branżowe oraz najnowsze trendy designerskie.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *