Opublikowano Dodaj komentarz

Wydruk katalogów – od czego zacząć, kiedy planujesz drukować katalogi firmowe?

Wydruk katalogów - od czego zacząć, kiedy planujesz drukować katalogi firmowe?

W dobie Internetu, który całkowicie zdominował nasze życie, wydawać by się mogło, że drukowanie firmowych katalogów to przeżytek. Nic bardziej mylnego. Papierowa forma prezentowania określonych produktów lub ofert, jest nadal bardzo skuteczną formą reklamy. Jeżeli dodatkowo jest zaprojektowana i wykonana w sposób profesjonalny, wówczas taka forma reklamy będzie zachęcać potencjalnych klientów, to skorzystania z oferty. Jednak wcześniej trzeba zadbać o kilka bardzo istotnych czynników, o których opowiemy w niniejszym artykule.

Drukowanie katalogów – projekt graficzny

W pierwszej kolejności należy ustalić ogólny projekt i zarys katalogu. Należy w tym celu uwzględnić takie czynniki jak ustalenie ilości stron, wielkości publikacji, sposób rozmieszczenia ilustracji, grafiki czy zdjęć. Całość musi dobrze ze sobą współgrać, aby zaciekawić i przyciągnąć uwagę odbiorcy. Dopiero dobrze zaprojektowany katalog, można oddać do wydrukowania. Interesującą ofertę wydruku katalogów sprawdź w drukarni Tolek, świadczącej usługi z zakresu przygotowywania materiałów do druku oraz drukowania. Całość powinna być tak skonstruowana, aby uniknąć niepotrzebnego bałaganu i zaprezentować przejrzysty oraz harmonijny układ katalogu. Na pewno należy większą uwagę skupić na zdjęciach, które będą podkreślały zalety i walory oferowanych usług czy produktów. Są one zawsze bardzo ważnym elementem każdego katalogu. Oczywiście, nie mogą one zastępować spójnej i przekonującej treści.

Drukowanie katalogów – treść

W pierwszej kolejności uwaga odbiorcy skupiana jest na zdjęciu, ale zaraz potem przechodzi ona na treść, która musi być równie interesująca i zachęcająca, co  grafika. Tekst nie powinien być za długi ani napisany trudnym i zawiłym językiem. Do odbiorcy najlepiej docierają teksty krótkie, proste i sugestywne, które wzbudzają w nim chęć skorzystania z danej oferty lub zakupienia określonego produktu. W treści powinny być zawarte najważniejsze walory oferowanego produktu, cena oraz dokładne dane teleadresowe.

Drukowanie katalogów – materiał

Oprócz ciekawej oprawy graficznej i zachęcającej treści równie istotnym czynnikiem jest materiał, z jakiego zostanie wykonany katalog. Zmysł dotyku pełni tutaj równie kluczową i istotną rolę. Dzisiejsze nowoczesne drukarnie, oferują standardowe folie błyszczące, matowe, matowe z lakierem wybiórczym kładzionym na poszczególnych elementach, jak również dodatkowe opcje takie jak srebrzenia, złocenia, lakiery UV 3D lub efekt chropowatej czy aksamitnej struktury papieru. Ważne jest także to, czy papier, na którym został wydrukowany katalog, jest bardziej sztywny czy miękki. To ma z kolei znaczenie dla jakości przeglądania katalogu. Zatem dobrze dobrana technika publikacji, nada broszurce odpowiedniego wyrazu oraz uwidoczni wszystkie zalety prezentowanych w niej usług lub produktów.

Mając już profesjonalnie i fachowo zaprojektowany katalog, można go zanieść do drukarni i wydrukować w potrzebnej ilości egzemplarzy. Również sam wybór drukarni nie powinien być przypadkowy i należy udać do takiej, która ma doświadczenie w tym zakresie i cieszy się dobrą opinią. To da pewność i gwarancję, że katalogi zostaną wydrukowane w dobrej jakości i należytą starannością.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *