Restauracja to dobry pomysł na biznes z kilku powodów. Przede wszystkim, jedzenie jest jednym z podstawowych potrzeb człowieka, co oznacza, że branża gastronomiczna jest na stałe obecna na rynku. Restauracje oferują różnorodne menu i atmosferę, dzięki czemu przyciągają różne grupy klientów, takie jak rodziny, przyjaciele czy pary. Dodatkowo, w dobie rosnącej świadomości żywieniowej, restauracje oferujące zdrowe i naturalne jedzenie zyskują na popularności. Restauracje to także idealne miejsca na organizację spotkań biznesowych czy prywatnych, co wpływa na zwiększenie dochodu. Właściwie prowadzona restauracja może przynieść stały i stabilny dochód, a zadowoleni klienci często wracają i polecają restaurację innym, co wpływa na długoterminowy sukces biznesu.
Potrzebny Ci plan marketingowy restauracji? Plan marketingowy to jedno z narzędzi używanych do sprawnego zarządzania firmą, dostarcza pomysłów odnośnie promocji i jej dynamiczniejszego rozwoju. W tym miejscu znajdziesz przykład planu marketingowego przygotowanego dla restauracji „Cichy port”.
Jak wygląda proces powstawania planu marketingowego i struktura dokumentu, możesz sprawdzić za darmo w artykule Jak napisać plan marketingowy? Poniższy przykład planu marketingowego powstał według wytycznych tam zawartych. Przeczytaj przykład planu marketingowego restauracji „Cichy port”.
Uwaga! Zleć napisanie przykładu planu marketingowego dla dowolnego przedsięwzięcia. Zobacz tutaj.
Kompletny tekst: Plan marketingowy restauracji „Cichy Port”
Okładka
Spis treści
Streszczenie
1. Analiza sytuacji
1.1. Trendy rynkowe
1.2. Analiza SWOT
1.3. Analiza konkurencji
2. Strategia marketingowa
2.1. Misja firmy
2.2. Cele marketingowe
2.3. Strategia produktu
2.4. Strategia ceny
2.5. Strategia promocji
2.6. Dystrybucja
2.7. Obsługa klienta
3. Finanse
4. Procedury kontrolne i aktualizacyjne
Spis tabel
Streszczenie
Branża gastronomiczna rozpoczęła rok 2020 z bardzo dobrymi prognozami. Później nastąpiło załamanie. W marcu i kwietniu 2020 r. przychody miesięczne spadły o 50-60%. W 2021 r. było lepiej, okres z przychodami ponad średnią z 2019 r. rozpoczął się na przełomie kwietnia i maja, utrzymując się aż do grudnia. Jednak przełom 2021 i 2022 r. przyniósł wzrosty cen nawet o 20%. Trudno określić, co będzie dalej, ponieważ nastroje konsumenckie zmieniają się gwałtownie. Co ciekawe w 2022 r. właściciele lokali najczęściej wskazywali kuchnię polską jako tą, która najwięcej zyskała na popularności podczas pandemii. Pozwala nam to patrzeć w przyszłość z umiarkowanym optymizmem.
Niniejszy plan marketingowy został opracowany na potrzeby restauracji „Cichy Port”. Restauracja oferuje potrawy kuchni typowo polskiej, ponadto duży wybór mięs i ryb. W lokalu panuje domowa atmosfera, doskonały styl i elegancja, która zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta. Oprócz stałej działalności, będziemy organizować imprezy okolicznościowe (m.in.: komunie, chrzciny, spotkania biznesowe, bankiety).
Celem planu marketingowego jest wzrost wykorzystania restauracji oraz wdrożenie nowej usługi, polegającej na organizacji imprez okolicznościowych, w czym ma pomóc intensywnie prowadzona promocja w internecie. Planowane otwarcie drugiej restauracji nastąpi w 2026 r. Plan marketingowy posłuży do monitorowania przebiegu realizacji założeń.
Wszystkie analizy zawarte w planie marketingowym opracowano na podstawie informacji udzielonych przez zleceniodawcę oraz badań własnych.
Klauzula poufności: plan zawiera informacje poufne i może być wykorzystany wyłącznie za zgodą zleceniodawcy do celów w nim określonych.
To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.
Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)
Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)