Posted on Leave a comment

Uniwersytet Śląski dzięki fantasy promuje swe kierunki studiów

Koncerty, pokazy, warsztaty, wykłady i gry – te atrakcje czekają w środę na gości Dni Otwartych “Fantasy” w cieszyńskim kampusie Uniwersytetu Śląskiego. Tematyka fantasy ma przybliżyć kierunki studiów na tej uczelni.

Dni Otwarte “Fantasy” dla uczniów szkół ponadpodstawowych odbędą się na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Według organizatorów to idealna okazja, żeby “zobaczyć, posłuchać i sprawdzić, jak przestrzenie nauki, sztuki i magii mogą się przenikać”.

Uczestnicy dnia otwartego poznają dyscypliny naukowe łączące się ze światem fantasy. Dla fanów komiksów Instytut Sztuk Plastycznych przygotuje prezentację pokazującą Pracownię Komiksu i Sztuki Narracji. Dodatkowo uczniowie będą mogli porozmawiać na temat studiów ze studentami kierunku grafika i edukacja. Przyszli studenci skonsultują swoje prace rysunkowe i malarskie z ekspertami UŚ.

Instytut Sztuk Muzycznych przedstawi prezentację udźwiękowienia filmu. Zorganizowane zostaną również warsztaty wokalne i ruchowe.

Dla zainteresowanych pedagogiką przygotowana zostanie gra “Wizyta w Hogwart UŚ University” i warsztaty z m.in. gier językowych czy z “pałacu pamięci”, czyli szybkiego i efektywnego uczenia się.

Kierunkiem promowanym przez uczelnię w Cieszynie jest projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Możliwe będzie zwiedzanie pracowni, przegląd własnych projektów, warsztaty VR czy Digital Art.

Harmonogram dni otwartych jest na stronie internetowej.

Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych studiami w Cieszynie na Uniwersytecie Śląskim odbędzie się w środę w godz. 12.00-13.00 w sali konferencyjnej, budynek główny, ul. Bielska 62. (PAP)

Julia Szymańska

jms/ joz/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *