Posted on Leave a comment

Strategia marketingowa dla programu lojalnościowego

Strategia marketingowa dla programu lojalnościowego

Jeżeli chcemy przygotować program lojalnościowy, który zaprocentuje długofalowym wzrostem sprzedaży oraz zwiększeniem przywiązania klientów do naszego produktu, to nie obejdzie się bez strategii marketingowej. Bez tego karty naszego programy znikną w portfelach klientów w natłoku innych kawałków plastiku i nikt nie będzie z nich korzystać.

Podstawy strategii

Przygotowując strategię powinniśmy przede wszystkim zadać sobie pytanie, jak często i w jakim celu klient kupuje nasz produkt – tu strategia marketingowa programu lojalnościowego nie różni się zbytnio od strategii w innych formach marketingu. Potem zastanawiamy się jakie nagrody będą dla naszego klienta wartościowe – innych rzeczy będą stanowić wartość dla kobiety kupującej raz na kilka miesięcy perfumy w dużym mieście, inne dla gospodyni domowej potrzebującej kremu ochronnego przed pracą fizyczną na dworze. Więc projektując strategię marketingową powinniśmy uwzględnić także kim jest i skąd pochodzi nasz produkt.

Promocja samego programu

Nawet jeżeli nasz program jest idealny, to żeby zaczął działać powinniśmy zachęcić naszych klientów do wzięcia w nim udziału. Nie wystarczy, że sprzedawcy będą zachęcać do wzięcia udziału w programie lojalnościowym przy kasie. Oprócz zbierania punktów i wymieniania ich na nagrody warto także zachęcić klienta dodatkowym bonusem – może to być informacja o dodatkowych rabatach dla klubowiczów ( bo warto zamiast określenia “program lojalnościowy” zachęcać potencjalnych użytkowników programu hasłem “klub”) Oczywiście sposób w jaki promujemy nasz program lojalnościowy powinien także być powiązany z wnioskami jakie wyciągnęliśmy ze strategii marketingowej.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *