Posted on Leave a comment

Studenci mogą zgłaszać się do konkursu L’Oréal Brandstorm 2017

Studenci mogą zgłaszać się do konkursu L’Oréal Brandstorm 2017

Studenci z Polski mogą zgłaszać się do międzynarodowego konkursu: L’Oréal Brandstorm 2017. W jego 25. edycji udział mogą wziąć również przyszli inżynierowie. Zwycięzcy po raz pierwszy będą mogli też w pełni zrealizować swoje pomysły.

Zadaniem uczestników rozpoczynającej się 25. edycji Brandstorm jest opracowanie koncepcji na nowatorski projekt w dziedzinie męskiej pielęgnacji, dla marki L’Oréal Paris Men Expert – tegorocznego partnera konkursu. Od tego roku do kategorii biznesowej, odnoszącej się do zagadnień marketingowych i komunikacyjnych, dodano także kategorię technologiczną, skierowaną do studentów kierunków inżynieryjnych i technicznych.

Trzyosobowe drużyny mogą zgłaszać się do konkursu do 10 lutego za pośrednictwem strony internetowej brandstorm.loreal.com.

W ramach odświeżonej i rozszerzonej formuły konkursu zwycięzcy po raz pierwszy będą mogli w pełni zrealizować swoje pomysły. Studenci będą więc uczestniczyli w procesie tworzenia od teorii do praktyki oraz osobistego testowania zaproponowanych przez siebie rozwiązań. Dodatkowo wyróżnione będą projekty najlepiej wpisujące się w założenia zrównoważonego rozwoju, a ich autorzy otrzymają specjalną nagrodę w kategorii CSR.

Zakończeniem kilkuetapowego konkursu będzie wielki finał, który odbędzie się 15 czerwca w Paryżu. W trakcie wydarzenia finaliści zaprezentują swoje prace podczas całodniowych, innowacyjnych targów.

W ubiegłym roku w ramach 24. edycji konkursu pierwsze miejsce zajął zespół z Polski. Pomysł studentek Szkoły Głównej Handlowej, które zaprezentowały aplikację do skanowania skóry w 3D, okazał się najlepszy spośród zespołów z ponad 300 uczelni z całego świata.

“Brandstorm to przede wszystkim wyjątkowa szkoła całościowego myślenia o biznesie: od zdefiniowania istotnego problemu, przez zaproponowanie rozwiązań, aż po prezentację wyników kilkumiesięcznej pracy w bardzo skondensowanej formie. Aby ostateczna prezentacja pomysłu zakończyła się sukcesem, zespół powinien przede wszystkim przedstawić konkretne propozycje i pomysły na rozwiązanie postawionego problemu. Wymaga to olbrzymiej dyscypliny i konsekwencji w formułowaniu wniosków, a takich umiejętności rzadko wymaga się od studentów na uniwersytecie. Brandstorm daje zatem studentom niepowtarzalną możliwość porównania się z innymi w kontekście rynkowym” – mówi opiekun zwycięskiego zespołu prof. Piotr Płoszajski ze Szkoły Głównej Handlowej.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *