Posted on Leave a comment

Wobblery, kubki, naklejki. Jak tanio zareklamować swoją firmę?

Wobblery, kubki, naklejki. Jak tanio zareklamować swoją firmę?

Obecnie nawet największe firmy wydają mnóstwo pieniędzy na kampanie reklamowe swoich flagowych produktów. Zdarza się to także wtedy, kiedy ich wyroby są znane oraz cenione przez rzeszę konsumentów, a czasem nawet fanów. Posiadając mniejsze przedsiębiorstwo, ale chcąc zdobyć rozgłos i popularność, można uciec się do innych technik reklamowych. Co prawda mają one mniejszy zasięg, ale są również o wiele tańsze, co na początek jest dobrym rozwiązaniem.

Współczesne formy reklamy

Z roku na rok powstają coraz to nowsze techniki reklamy. Niektóre dają lepsze skutki, inne gorsze, jednak każda z nich ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Tradycyjnymi formami reklamy są spoty – zarówno te emitowane w telewizji, jak i radiu. Także promowanie produktów oraz usług w sieci stało się już formą, z którą spotykamy się na co dzień. Specjaliści od marketingu poszli o krok dalej. Starają się oni o to, aby reklama była długofalowa. Jest to metoda, która zapewnia długofalowe efekty. Może to być przydrożny billboard – najlepiej umieścić go zaraz przy światłach na ruchliwym skrzyżowaniu – czy drukowanie informacji o swojej firmie na gadżetach różnego rodzaju.

Kubek, wobbler, a może naklejka?

Drukarnia Fortis zajmuje się tworzeniem wszelkiego rodzaju materiałów promocyjnych. Oferują oni druk na wizytówkach i linijkach, ale nie tylko. Na zamówienie firma stworzy również podkładki pod mysz z odpowiednimi informacjami i logo firmy, a także… kubki! Nie są to co prawda typowe naczynia służące do picia kawy czy herbaty, ale to także w pełni funkcjonalne produkty. W kubkach reklamowych przechowuje się różnego rodzaju artykuły biurowe, takie jak ołówki, długopisy, a nawet spinacze, które z łatwością można przymocować na ściance produktu. Jest to tania i skuteczna forma reklamy. Może być także uzupełnieniem kampanii reklamowej zakrojonej na szerszą skalę.

Wobblery, kubki, naklejki. Jak tanio zareklamować swoją firmę?

W naszym kraju wobblery mogą być znane również pod nazwą kiwaki, ponieważ z języka angielskiego wobble to właśnie kiwać się. Są to materiały reklamowe umieszczone, często poprzez przyklejenie, na krawędzi sklepowej półki. Są wprawiane w ruch nie tylko poprzez dotyk, ale również nawet lekki podmuch powietrza. Mają za zadanie przyciągać uwagę konsumentów i trzeba przyznać, że z powodzeniem im się to udaje. Dzięki temu klient zwraca uwagę na konkretny reklamowany produkt. Jest to tania i niezwykle skuteczna forma reklamy, stosowana do promowania produktów spożywczych czy kosmetycznych. Szczególnym powodzeniem cieszą się wobblery 3d, które przyciągają uwagę konsumentów nie tylko samym ruchem, ale również interesującą, trójwymiarową grafiką.

Istnieją także inne formy reklamy, proponowane przez drukarnię Fortis. Wszystkie charakteryzują się tym, że są tanie i przede wszystkim skuteczne. Mogą to być na przykład naklejki, które można stosować bezpośrednio na produkty, aby poinformować o atrakcyjnej promocji. Nie trzeba się martwić, że tego rodzaju materiał reklamowy będzie trudny do zdjęcia, ponieważ do tego celu są stosowane specjalne naklejki non perm lub naklejki na foliach adhezyjnych.

Pamiętajmy, że planując kampanię reklamową, trzeba zastosować odpowiednie techniki i materiały. Ich wybór to tak naprawdę połowa sukcesu.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *