Posted on Leave a comment

Co warto wiedzieć przed współpracą z agencją mediową?

Co warto wiedzieć przed współpracą z agencją mediową?

Agencja mediowa może nam bardzo pomóc w wypromowaniu naszych produktów, usług a nawet całej marki. Aby jednak współpraca była owocna konieczne jest przestrzeganie kilku ważnych zasad. Dzięki temu szanse powodzenia będą dużo większe.

Po pierwsze: ludzie

Szukając odpowiedniego domu mediowego nie patrzmy tylko na jego ogólne osiągnięcia. Sprawdźmy także osiągniecia poszczególnych pracowników. Pamiętajmy, że to oni stoją za wszystkimi sukcesami i to z nimi będziemy pracować. Niestety może okazać się, że Ci najlepsi pracownicy nie będą pracować przy naszym projekcie, a naszym opiekunem będzie ktoś mało doświadczony. Oczywiście nie oznacza to porażki, warto jednak poprosić by ktoś z większym doświadczeniem czuwał nad projektem i mógł reagować w razie potrzeby.

Podzielić się wiedzą

Planowanie mediów to dość skomplikowany proces, który wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy. Oczywiście to my musimy mu ją dostarczyć. Najlepiej jest zrobić to za pomocą briefu. Jest to dokument, który powinniśmy otrzymać na początku współpracy. Formularz zawiera mnóstwo punktów do uzupełnienia. Najważniejsze z nich to budżet, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na kampanię, cele jakie chcemy osiągnąć, dane o konkurencji i oczywiście dokładny opis promowanych produktów. Ważne jest to, by pokazać naszą przewagę nad konkurencją.

Dwustronna komunikacja

To prawda, że dom mediowy pracuje dla nas. Nie będzie jednak w stanie utrzymać terminów, jeśli kontakt z nami będzie w jakikolwiek sposób utrudniony. Reagujmy na maile i telefony. W sytuacji, gdy z jakichś powodów nie będziemy mieli czasu na przejrzenie materiałów, powinniśmy powiadomić o tym osobę, która zajmuje się naszą firmą. Bardzo ważną zasadą jest także to, by nie przejmować roli eksperta. Pamiętajmy, że to pracownicy domu mediowego są specjalistami, starajmy się słuchać ich rad, choć oczywiście jeśli coś nam nie odpowiada musimy o tym komunikować.

Dobrze zaplanowana współpraca z agencją mediową może nam przynieść naprawdę wiele korzyści. Pamiętajmy jednak, by zawsze jasno komunikować o swoich celach i wszystkich założeniach. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że szanse na powodzenie naszej kampanii będą większe.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *