Posted on Leave a comment

Czym jest remarketing?

Czym jest remarketing?

Kiedy ostatnim razem przeglądałeś Internet z zamiarem znalezienia i zakupienia konkretnego produktu lub usługi, na pewno przejrzałeś wiele stron internetowych. Na wiele z nich wszedłeś, ale niekoniecznie dokonałeś zakupu. Mimo tego, strony te, produkty lub usługi pojawiały się jeszcze przez jakiś czas w innych miejscach w sieci – jako reklamy na odwiedzanych przez nas innych stronach bądź portalach społecznościowych. Przyznam szczerze, że ja tak ostatnio miałam z uczelnią, na której stronę weszłam raz, a potem jeszcze przez jakiś czas jej reklamę widziałam zarówno na Facebooku, jak i innych miejscach sieci, które zupełnie nie były jej poświęcone. Czy był to przypadek? Ależ absolutnie – właśnie tak działa remarketing.

W wielkim skrócie to bardzo przemyślane działanie marketingowe, którego celem jest proste oddziaływanie na klientów, którzy byli zainteresowani danym produktem lub usługą, ale z jakichś powodów nie zdecydowali się na podjęcie decyzji o jej zakupie. Daje to szansę przypomnienia oferty i podbicia potrzeby dokonania takiego zakupu. Działanie to świetnie sprawdza się w przypadku klientów niezdecydowanych, wahających się jeszcze – ale być może wciąż rozważających wszystkie za i przeciw.

Jak dokładniej działa remarketing?

Prostota tego mechanizmu jest wręcz banalna. Przede wszystkim, Twój klient odwiedzając Twoją stronę jest poniekąd “śledzony w sieci”. Od tej pory, na którą stronę by się nie przekierował, będzie miał do czynienia z reklamą Twojej strony i Twojego produktu – dzięki czemu zwiększają się szanse na to, że w ostateczności zdecyduje się na zakup właśnie u Ciebie. Aby tak się stało jedynym, czego potrzebujesz, jest odpowiednio przygotowany i zapisany na Twojej witrynie skrypt. Działa on na zasadzie zapisywania ciasteczka u każdego odwiedzającego Twoją witrynę. Taki skrypt powinien znajdować się nie tylko na stronie głównej, ale także na pozostałych podstronach, dzięki czemu docelowe treści reklamy będą uwzględniały tylko tę część, która faktycznie zainteresowała Twojego klienta. Sam skrypt to jednak nie wszystko – oprócz tego warto jest nastawić się na pracę z narzędziami dostępnymi od AdWords. Za pomocą tych nieskomplikowanych narzędzi stworzysz niesamowitą, wyjątkową kampanię reklamową, która może okazać się Twoim wielkim sukcesem w sieci. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej kampanii reklamy poszczególnych Twoich produktów mogą pojawiać się w różnych miejscach sieci, różnych witrynach, dodatkowo będziesz mógł szybciej i skuteczniej trafić do grupy tych odbiorców, którzy naprawdę będą zainteresowani danym zakupem.

Dlaczego warto skorzystać?

Przede wszystkim w taki sposób przeprowadzona kampania reklamowa pozwala spersonalizować treści reklamowe, a to z kolei skutecznie przekłada się na zwiększoną sprzedaż, większe zyski i trafianie z przekazem do odpowiedniej grupy klientów. Dzięki wielokrotnie wyświetlanym reklamom zwiększa się możliwość, że Twój niedoszły jeszcze klient wróci na Twoją stronę i to właśnie u Ciebie dokona zakupu. Mówi się także, że w ten sposób sprecyzowane działania reklamowe umożliwiają również stworzenie długoterminowych relacji również z tymi klientami, którzy już zdecydowali się na zakup u nas.

Korzyści jest naprawdę wiele. Warto rozważyć ten sposób reklamowania się w sieci, bo jest on najwygodniejszy i najbardziej opłacalny na chwilę obecną.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *