Posted on Leave a comment

Co nowego w nowych mediach? Transformacje, perspektywy, oczekiwania

Instytut Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych oraz Zakład Komunikacji Kulturowej Uniwersytetu Śląskiego zaprasza do udziału w konferencji pt. “Co nowego w nowych mediach? Transformacje, perspektywy, oczekiwania”, która odbędzie się 27 kwietnia 2017 r. w Katowicach.

Celem konferencji jest rewizja i analiza tego, co wydarzyło się w ostatnich latach i wciąż dzieje na naszych oczach w warstwie starych i nowych mediów oraz modelach funkcjonowania ich użytkowników. Chcemy poruszyć kwestie związane z najnowszymi trendami, które pojawiają się w obszarze mediów, technologii, komunikacji, stylu życia. Do udziału zachęcamy zarówno teoretyków, badaczy współczesnej kultury, medioznawców, komunikologów, antropologów mediów, jak również praktyków z branży nowomedialnej (IT, social media, marketingu, reklamy). Nie chcemy ograniczać się do analizy samej tylko współczesności, ale zachęcić uczestników do ujęcia problematyki nowych mediów także w perspektywie prognostycznej.

Tematyka:
– wirtualna rzeczywistość,

– życie z przedrostkiem smart-,

– aplikacje mobilne,

– nowoczesne gadżety i technologie,

– drony, roboty, cyborgi,

– social media – wzloty, upadki, fanaberie,

– strategie komunikacyjne w nowych mediach,

– stan języka w przekazach medialnych,

– co nowego w (starych) mediach analogowych,

– scenariusze przyszłości.

Wymienione zagadnienia stanowią jedynie pewien zakres tematów, jesteśmy otwarci również na inne propozycje wpisujące się w tematykę konferencji.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *