Posted on Leave a comment

Plan marketingowy pierogarni “Pierogowy Zakątek”

Pierogarnia to restauracja lub punkt gastronomiczny, który specjalizuje się w produkcji i sprzedaży pierogów, czyli tradycyjnego polskiego dania składającego się z ciasta i nadzienia. W pierogarni można zwykle wybrać spośród wielu rodzajów pierogów, takich jak ruskie, z mięsem, z kapustą i grzybami, z serem czy słodkie, na słono lub pikantnie. Pierogarnie oferują zwykle nie tylko pierogi, ale także inne polskie dania kuchni regionalnej, takie jak kopytka, pyzy czy kluski śląskie. Pierogarnie cieszą się dużą popularnością w Polsce i za granicą, jako miejsca, w których można spróbować autentycznego polskiego smaku.

Zastanawiasz się w jaki sposób napisać plan marketingowy pierogarni? Jest to jedno z narzędzi używanych do sprawnego zarządzania firmą i uzyskania sprzedaży na zakładanym poziomie. Znajdziesz w tym miejscu plan marketingowy przygotowany dla pierogarni „Pierogowy Zakątek”.

Jak wygląda proces powstawania planu marketingowego i struktura dokumentu, możesz sprawdzić w artykule Jak napisać plan marketingowy? Poniższy przykład planu marketingowego powstał według wytycznych tam zawartych. Przeczytaj przykład planu marketingowego pierogarni „Pierogowy Zakątek”.

Uwaga! Zleć napisanie przykładu planu marketingowego dla dowolnego przedsięwzięcia. Zobacz tutaj.

Kompletny tekst: Plan marketingowy pierogarni „Pierogowy Zakątek”

Okładka

Plan marketingowy pierogarni "Pierogowy Zakątek"

Spis treści


Streszczenie
1. Analiza sytuacji
   1.1. Założenia
   1.2. Historia i prognoza sprzedaży
   1.3. Kluczowe produkty
   1.4. Rynki strategiczne
   1.5. Analiza konkurencji
   1.6. Trendy rynkowe
2. Analiza SWOT
   2.1. Identyfikacja czynników
   2.2. Wybór strategii
3. Cele marketingowe
4. Strategie marketingowe
   4.1. Produkt
   4.2. Cena
   4.3. Promocja
   4.4. Dystrybucja
5. Harmonogram
6. Budżet oraz rachunek zysków i strat
7. Kontrola wdrożenia
Spis tabel

Streszczenie


Niniejszy plan marketingowy powstał dla pierogarni „Pierogowy Zakątek”, która zostanie otwarta 18 stycznia 2023 r. Działalność firmy ukierunkowana jest przede wszystkim na sprzedaż pierogów własnej roboty. W asortymencie pierogarni będą produkty stałe, jak też o sezonowych smakach. Planujemy prowadzić sprzedaż na miejscu.

Branża gastronomiczna rozpoczęła rok 2020 z bardzo dobrymi prognozami, jednak później nastąpiło załamanie spowodowane pandemią COVID-19. W marcu i kwietniu 2020 r. przychody miesięczne spadły o 50-60%. W 2021 r. było lepiej, okres z przychodami ponad średnią z 2019 r. rozpoczął się na przełomie kwietnia i maja, utrzymując się aż do grudnia. Jednak przełom 2021 i 2022 r. przyniósł wzrosty cen nawet o 20%. W 2022 r. właściciele lokali najczęściej wskazywali kuchnię polską jako tą, która najwięcej zyskała na popularności podczas pandemii.

Celem wdrożenia zaprezentowanego planu marketingowego jest osiągnięcie zakładanego poziomu sprzedaży w 2023 r. i wzrost sprzedaży o 15% rocznie w 2024 i 2025 r. Budżet promocyjny w roku 2023 wyniesie 9 630 zł.

Klauzula poufności: plan zawiera informacje poufne i może być wykorzystany wyłącznie za zgodą zleceniodawcy do celów w nim określonych.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *