Posted on Leave a comment

Plan marketingowy pizzerii “Fabiano”

Pizzeria to restauracja specjalizująca się w produkcji i sprzedaży pizzy, czyli włoskiego dania składającego się z ciasta, sosu pomidorowego i różnych dodatków, takich jak ser, mięso, warzywa czy owoce morza. Pizzerie oferują szeroki wybór pizz na każdy gust i preferencje smakowe klientów, a także różnego rodzaju przekąski, napoje i desery. Pizzerie mogą działać w formie lokali gastronomicznych, ale także jako punkty gastronomiczne, w których klient może zamówić pizzę na wynos lub z dostawą do domu. Pizzerie cieszą się popularnością na całym świecie, a ich historia sięga XVIII wieku, kiedy to w Neapolu zaczęto wypiekać pierwsze pizze w prostych piecach ulicznych.

Potrzebny Ci plan marketingowy pizzerii? Sprawdź przykład planu marketingowego pizzerii „Fabiano”. Plan marketingowy to jedno z narzędzi służących do sprawnego zarządzania firmą. Umożliwia analizę przeszłej i obecnej sytuacji, zaplanowanie działań marketingowych oraz kontrolę osiągniętych rezultatów.

Jak wygląda proces powstawania planu marketingowego i struktura dokumentu, możesz sprawdzić za darmo na stronie JakNapisac.com w artykule Jak napisać plan marketingowy? Poniższy przykład planu marketingowego powstał według wytycznych tam zawartych. Przeczytaj przykład planu marketingowego pizzerii “Fabiano”.

Uwaga! Zleć napisanie przykładu planu marketingowego dla dowolnego przedsięwzięcia. Zobacz tutaj.

Kompletny tekst: Plan marketingowy pizzerii „Fabiano”

Okładka

Plan marketingowy pizzerii "Fabiano"

Spis treści


Streszczenie
1. Analiza sytuacji
  1.1. Trendy rynkowe
  1.2. Analiza SWOT
  1.3. Analiza konkurencji
  1.4. Istniejący potencjał w regionie
2. Strategia marketingowa
  2.1. Misja firmy
  2.2. Cele marketingowe
  2.3. Strategia produktu
  2.4. Strategia ceny
  2.5. Strategia promocji
  2.6. Dystrybucja
  2.7. Obsługa klienta
3. Finanse
4. Procedury kontrolne i aktualizacyjne
Spis tabel

Streszczenie


Niniejszy plan marketingowy został opracowany na potrzeby pizzerii „Fabiano”. Działalność pizzerii opiera się na sprzedawaniu włoskiej pizzy własnej roboty. Oferujemy również ciasta i desery. W nadchodzących latach wprowadzimy nowe produkty. Prawdziwy włoski klimat naszego lokalu tworzy przede wszystkim jedzenie, a także ciepła, swojska atmosfera.

Z najnowszej edycji raportu “Polska na Talerzu” z 2022 r. wiadomo, że według osób odpowiedzialnych za prowadzenie lokalu gastronomicznego, w czasie pandemii zdecydowanie na popularności zyskały szeroko pojmowane fast foody, kuchnia polska i włoska. Zdaniem 48% respondentów najwięcej zyskała kuchnia polska, a 31% wskazało na kuchnię włoską (głównie pizza).

Celem planu marketingowego jest osiągnięcie wzrostu wielkości sprzedaży o 15% rocznie przez najbliższych 5 lat, zwiększenie rozpoznawalności marki oraz dbanie o przyjazny wizerunek firmy. Plan marketingowy posłuży również do monitorowania przebiegu realizacji założeń.

Wszystkie analizy zawarte w planie marketingowym opracowano na podstawie informacji udzielonych przez zleceniodawcę oraz badań własnych.

Klauzula poufności: plan zawiera informacje poufne i może być wykorzystany wyłącznie za zgodą zleceniodawcy do celów w nim określonych.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *