Opublikowano Dodaj komentarz

Landing page – do czego służy?

Landing page – do czego służy?

Zachęcenie klienta do podjęcia działania nie jest już takie proste jak kiedyś. Wciąż nowe techniki i udoskonalanie starszych sprawiają, że klient otrzymuje różne bodźce, a konkurencja stale czuwa, by przyciągnąć jego uwagę. Jednym ze skutecznych sposobów na przyciągnięcie uwagi i odpowiednie zaprezentowanie informacji, jest wykorzystanie landing page.

Czym jest landing page?

Landing page może przetłumaczyć jako strona docelowa lub strona lądowania. Jest to miejsce, które wyświetla się użytkownikowi w chwili, gdy ten kliknie w baner reklamowy lub link. Rodzaje takiej reklamy są różne i może być to zarówno forma linków sponsorowanych, reklamowa plansza na dowolnej stronie internetowej, jak i newsletter czy mailing. PushAd dba o to, aby zarówno przekierowanie na stronę, jak i sam landing page były niezwykle skuteczne i pociągały za sobą reakcje ze strony klientów. Skuteczna strona docelowa najczęściej ukierunkowuje klienta na konkretny cel, zawiera w sobie treści typu „kup teraz”, zawiera język korzyści i jest pozbawiona elementów odwracających uwagę.

Skuteczny landing page – czyli jaki?

Na początku warto zaznaczyć, że strona docelowa to pojedyncza strona internetowa, która ma za zadanie realizować jeden konkretny cel. To na landing page kieruje się cały ruch z banerów reklamowy, kampanii czy linków w mailach i newsletterach. Klient wchodzący na stronę docelową ma wykonać jedną konkretną akcję, np. zapisać się do listy docelowej, pobrać e-booka, kupić dany produkt. Skuteczność kampanii wykonywanych przez PushAd opiera się m.in. na dobrze zaprojektowanej stronie docelowej. Kierowanie ruchu z reklam na stronę główną, już od dłuższego czasu wskazywane jest jako bezskuteczne. Strona główna może być przepełniona wieloma informacjami, a te natomiast często rozpraszają potencjalnych klientów, co skutkuje brakiem wykonania czynności, na jakiej zależało reklamodawcy. Landing page ma przede wszystkim przekonywać klientów do pozostania na stronie i podjęcia konwersacji, np. zapisania się na listę mailingową.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *